Barcelona se včera stala mistrem Španělska

Barcelona futsal
OBSAHUJE VIDEO - I když v Evropě panují velká vedra a všichni se chystají na dovolenou, až tento týden se dohrávala finálová série nejprestižnější ligy světa. Španělsko tak zná od pondělního večera svého mistra, kterým se po roce stala opět FC Barcelona. I poražená Murcia má ale zajištěný postup do UFA Futsal Cupu.
Finále španělské ligy letos přineslo maximálně dramatickou podívanou, rozhodovalo se až v pátém utkání a každý ze zápasů přinesl nejen plné tribuny, ale také skvělé futsalové výkony. Když si k tomu připočteme i dramatické semifinálové série, ve kterých Barcelona vyřadila Inter Movistar a Murcia poslala ze hry Segovii, měl španělský šampionát zakončení jako z futsalové pohádky.

Ve finálové sérii nejprve Murcia doma Barceloně podlehla, ale potom jí porážku vrátila. Ve třetím utkání si celek z Nou Camp vybojoval mečbol, ale Murcia poté doma čtvrté utkání vyhrála ve fantastické koncovce - vítězný gól dala z nenápadné akce dvě (!) vteřiny před koncem…

Včerejší finále bylo opět přehlídkou krásných akcí, nejprve Gabriel ukázkovým skluzem fauloval, ale Sedano Esquerdinhovu penaltu chytil. Na vedení Murcie reagoval velezkušený Javi Rodriguez, který do přestávky srovnal a když Sergio Lozano neproměnil desetimetrový kop, byl poločasový stav 1:1. Ve druhém poločasu hráči na diváky "vysypali" tři góly během dvou minut a po této přestřelce vedli domácí 3:2, když do mírného náskoku je poslala penalta, při níž v souboji dvě futsalových megahvězd fauloval (?) Javi Rodriguez Kikeho… Domácí Murcia vedla ještě čtyři minuty před koncem, pak ale po trestném kopu vyrovnal Sergio Lozano a za stavu 3:3 přišlo prodloužení.

V nastaveném čase proměnil Sergio Lozano desetimetrový kop a pak následovalo to, co každý futsalový fanoušek tuší - hra bez brankáře, a protože domácím nevycházela koncovka, využívala Barcelona situaci k rychlým protiútokům. Z nich Brazilec Wilde dvakrát skóroval a po výsledku 3:6 zvedla Barcelona podruhé v historii nad hlavu vítěznou trofej.

Tým El Pozo Murcia získal titul naposledy před dvěma roky, ale letos se může radovat i on. Díky tomu, že Barcelona letos uspěla ve finále UEFA Futsal Cupu a má tam start zajištěný automaticky, bude i Murcia startovat v této prestižní evropské soutěži.