Německo vyzve ve finále ME žen Norsko

[obrazek id="42461"] nenalezenV nedělním finále mistrovství Evropy žen se proti sobě ve Stockholmu postaví obhájkyně titulu z Německa a Norky. Němky v semifinále porazily domácí Švédsko 1:0, Norky se v severském derby proti Dánsku radovaly z postupu až po penaltovém rozstřelu, když po normální hrací době i prodloužení byl stav nerozhodný 1:1.
Němky svou pouť za obhajobou evropského zlata zvládají skvěle. V semifinále zvítězily v Göteborgu nad domácím výběrem 1:0, když jedinou branku zápasu vstřelila hráčka Frankfurtu Dzsenifer Marozsánová.

Ve druhém semifnálovém střetnutí na sebe narazily Norky a Dánky. Norsko vedlo už od třetí minuty po trefě Christensenové zblízka, ale těsně před koncem se podařilo vyrovnat Knudsenové. V prodloužení i přes dobré tempo gól nepadl a rozhodnout musely až penalty.

Dánky hned první dvě zahodily a Norsko mělo situaci usnadněnou. Nakonec vyhrálo na penalty 4:2. Nedělní finále začne ve Stockholmu v 16 hodin. Dánsko a Švédsko se dělí o třetí místo.