Liberec porazil Zbrojovku, o výhře opět rozhodl Rybalka

rybalka_liberec
Hráči Slovanu Liberec zvítězili v 5. kole Gambrinus ligy v Brně nad domácí Zbrojovkou 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil v 19. minutě z trestného kopu ukrajinský záložník ve službách Slovanu Sergej Rybalka. Postaral se tak o to, že Severočeši vyhráli čtvrtý zápas v sezoně a mají jistotu, že po aktuálním kole nebudou horší než třetí.
Brňané sice dostali ve druhém poločase soupeře pod tlak, gólově se však neprosadili a prohráli třetí zápas za sebou. Liberec zároveň vyhrál nad Zbrojovkou čtvrtý z posledních pěti vzájemných zápasů.

Domácí se sice po dvou předcházejících prohrách snažili útočit, ovšem jejich úsilí končilo na častých nepřesnostech. Slovan těžil z jistější souhry i lepší středové řady a navíc hrozil rychlými protiútoky. V 19. minutě Pernica fauloval pronikajícího Pavelku před trestným územím a z následného trestného kopu zatočil Rybalka míč do horního růžku brněnské branky.

Za tři minuty hrubě chyboval domácí lídr Zavadil, jehož zpětnou přihrávku vystihl Rabušic. Bývalý útočník Brna, který si ve středu odbyl debut v reprezentaci, ale s pokusem o lob ztroskotal na brankáři Hrubém.

Po inkasovaném gólu sice získala Zbrojovka převahu, z níž vytěžila dvě příležitosti k vyrovnání. Ve 29. minutě exliberecký Frejlach trefil spojnici tyče a břevna, těsně před přestávkou mířil do brankáře a také Traorého dorážka postrádala přesnost.

Liberec se po změně stran zatáhl do defenzivy. V útoku zůstával pouze osamocený Rabušic, jenž měl hodně těžkou úlohu se po nakopávaných míčích prosadit proti přesile domácích zadáků.

I když byl tlak Brňanů oproti úvodní části zápasu výraznější, k bezprostřednímu ohrožení brankáře Kováře se dostávali jen zřídka. Jedinou vážnější šanci propásl Pašek, jenž z bezprostřední blízkosti hlavou přestřelil. Brno tak doma vyšlo střelecky naprázdno teprve podruhé z posledních 21 zápasů.

Gambrinus liga - 5. kolo:

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 19. Rybalka. Rozhodčí: Kalenda - Kotík, Pilný. ŽK: Pernica - Kušnír, Fleišman, Rybalka. Diváci: 4117.

Brno: Hladký - Janotka, Schuster, Pernica, Buchta - Pašek (78. Husár), Frejlach (63. Glaser), Zavadil, Traoré - Markovič, Kroupa (46. Hyčka). Trenér: Grmela.
Liberec: Kovář - Kušnír (54. Coufal), Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey (72. Delarge), Rybalka - Šural, Pavelka, Kalitvincev (85. Kolár) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.