Petrouš: Asi budeme muset být pod tlakem každý zápas

petrous_slavia
Slávisté dokázali v šestém ligovém kole zabrat, napravit domácí blamáž s Teplicemi a také ušetři půl milionu korun. Proti Znojmu totiž vyhráli 1:0 a alespoň částečně si vylepšili reputaci.
Slavia ušetřila půl milionu, porazila Znojmo

"Fotbal se hraje devadesát minut. My ho bohužel hrajeme pouze pětačtyřicet minut. Ať už v Jihlavě, v Jablonci, nebo i dnes. První poločas byl dnes z naší strany bez pohybu, bez důrazu, jakékoliv nabídky na převzetí míče. Po změně stran jsme se zlepšili, přidali na důrazu. Měli jsme šance, bohužel jsme je neproměnili a prohráli. Když takto promrháme první poločas, tak nemůžeme čekat, že všechno otočíme. Čekal jsem, že Slavia bude hrát dobře, neboť má kvalitní kádr. Poločasová bouřka v kabině byla dost velká, padla i sprostá slova. Bohužel nám chybí důraz v osobních soubojích. Skoro každý prohrajeme, počínáme si jako žáci. Ve druhém poločase jsme měli tři gólové šance, alespoň jedna měla skončit brankou," nechal se slyšet trenér domácích Leoš Kalvoda.

"Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme dominovali, bohužel jsme kromě jedné branky další góly nedali. Přestože jsme chtěli hrát i ve druhém poločase aktivně, tak se nám to podařilo asi deset minut. Potom jsme se zbytečně zatáhli. Naštěstí Znojmo šance neproměnilo. Měli jsme obavy ze standardních situací Heinze, který umí míč zatočit do sítě. Jsme rádi, že jsme po pondělním výprasku vyhráli. Pro hráče to nebyl zápas lehký. Ještě jsme nehráli tak dobře, jako dnes v prvním poločase. Asi budeme muset být pod tlakem v každém utkání. V závěru jsme měli v hlavách, že musíme náskok udržet. Chyběla nám druhá stránka, přidat ještě branku. Měli jsme ve středu pole hodně mladých kluků. Brankář Černý předvedl podobný výkon jako na Dukle. Za branky proti Teplicím nemohl. Základní kámen úspěchu byl obránce Dobrotka, jenž patřil k tahounům obrany," ohodnotil utkání trenér sešívaných Michal Petrouš.