Češi na Španělsko nestačili a na šampionátu končí

Cupák-futsal-reprezentace fernandao
Čeští futsalisté ani ve svém druhém zápase na mistrovství Evropy nedokázali zvítězit. Se Španělskem drželi krok pouze první poločas, v půli druhé již favorit nezaváhal a nakonec si do tabulky připsal vítězství 8:1. Svěřenci trenéra Neumanna se tedy s Belgií loučí v nejkratším možném čase.
Velký favorit zápasu vstoupil do klíčového duelu s Českou republikou velmi aktivně a již během několika málo minut si vytvořil kvalitní příležitosti. Čechy velmi držela jednička mezi tyčemi Libor Gerčák, který musel zlikvidovat šance Ortize a zejména aktivního Aicarda. Úderem šesté minuty však již nestačil na bleskovou kombinaci Torrase s Fernandaem, druhý jmenovaný z bezprostřední blízkosti neměl problém poslat balon do sítě.

Krátce po jeho gólu mohl po skvělé práci srovnat kapitán Lukáš Rešetár, bohužel pro české fanoušky ale hráč Chrudimi nedokázal dovést svůj únik k dokonalosti. Trenér Neumann dokázal na úvodní převahu Španělů zareagovat oddechovým časem a zejména hrou bez brankáře, jež ale českému týmu nevyšla podle představ. Za zřejmě klíčový okamžik celého zápasu se dá považovat faul Beleje v pokutovém území deset vteřin před koncem poločasu. Nařízenou penaltu proměnil bez problémů Lozano, díky čemuž poslal zápas do kabiny s dvoubrankovým rozdílem.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, španělští hráči neustále ukazovali svoji kvalitu a postupem času přidali také na počtu vstřelených branek. Na rozdíl tří gólů zvýšil po chybě české defenzívy Fernandao, jenž opět trochu více přiblížil české hráče k domovu. Na další trefu Ortize sice dokázal odpovědět šťastnou trefou Michal Belej, to však bylo z české strany na turnaji vše. Zbytek duelu již Španělé ovládli a před čtvrtfinálovými boji si s chutí zastříleli.

Množství chyb v české obraně se nakupilo, což znamenalo vysokou porážku. Gólem se na ní podílel José Ruiz, Campos, Pola, svojí druhou přesnou trefu v zápase zaznamenal také Lozano. Česká republika tak podlehla Španělům 8:1 a s belgickými Antverpami se může rozloučit. Do čtvrtfinále postupuje Španělsko s Chorvatskem. I přesto se za své výkony nemusí čeští hráči stydět, s oběma soupeři předvedli to nejlepší a mohou tedy odjet domů se vztyčenou hlavou.

Česká republika - Španělsko 1:8 (0:2)

Branky: 25. Belej - 6. a 22. Fernandao, 19. z pen. a 36. Lozano, 24. Ortiz, 32. José Ruiz, 34. Campos, 37. Pola.
ČR: Gerčák – Cupák, Frič, Rešetár, Slováček - Novotný, Oliva, R. Mareš, Kovacs, Rodek, Seidler, Sláma, Belej.
Španělsko: Rafa – Ortiz, Aicardo, Pola, Raúl Campos - José Ruiz, Torras, Fernandao, Lozano, Rafa Usín.