Rusko a Itálie postupují do finále ME

Robinho
V neuvěřitelné bitvě si vybojoval v prodloužení semifinále ME 2014 postup do sobotního finále celek Ruska. Ten porazil Robinhovou brankou obhájce titulu ze Španělska 4:3 a o zlato se střetne s Itálií. Ta v podvečer vyřadila ze hry Portugalsko.
Podvečerní první semifinále mezi Portugalskem a Itálií přineslo rychlou branku Gabriela Limy v první minutě, pak byl ale první poločas vyrovnaný a v jeho druhé polovině Portugalci otočili brankami Ricardinha a Arnalda otočili skóre. Hned po přestávce ale srovnal Romano a poté přidali branky také Gabriel Lima a Fortino. Portugalci ještě snížili, ale to bylo z jejich strany vše a prvním účastníkem finále se tak stala Itálie.

Také druhé semifinále přineslo sedm branek, té rozhodující se navíc dočkali diváci až v prvním prodloužení letošního šampionátu. V prvním poločasu bylo Španělsko jasně lepší, ale dokázalo vstřelit jedinou branku. Po změně stran ale Rusko zlepšilo svou hru a předvádělo výborný futsal. Ve 23. minutě dělovkou srovnal Sergejev a o tři minuty později poslal zcela volný Lysko Rusy do vedení! Rafa Usín ještě v téže minutě poslal Španělsko do vedení, ale ve 27. minutě padla ještě jedna branka. Fukin vybojoval míč a fantasticky ho poslal do šibenice Rafovy branky!

Rusové se poté dostali pod španělský tlak, ale poměrně dobře mu odolávalo. Jenže minutu a půl před koncem normální hrací doby si při španělské power-play vybral slabší chvilku brankář Gustavo - Miguelín ho prostřelil mezi nohama a stav 3:3 znamenal prodloužení. V něm bylo Španělsko aktivnější, ale minutu před jeho koncem udělalo hrubou chybu v obraně, za kterou si zaběhl Robinho, dostal přesnou přihrávku a nedal Rafovi šanci! Tato branka znamenala, že Rusko se střetne s Itálií o zlaté medaile, naopak Španělsko se poprvé od roku 2003 musí obejít bez finálové účasti.

Výsledky semifinále ME 2014

Rusko - Španělsko 4:3 (0:1, 3:3)
Branky: 23. Sergejev, 27. Lyskov, 27. Fukin, 49. Robinho - 17. Pola, 27. Rafa Usín, 38. Miguelín.

Portugalsko - Itálie 3:4 (2:1)
Branky: 13. Ricardinho, 19. Arnaldo, 35. Joel Queirós - 1. Gabriel Lima, 23. Romano, 31. Gabriel Lima, 35.