Chrudim porazila Minsk, výhru jí vystřílel Slováček

Chrudim 2014
Chrudimský zimní stadion zažil velmi napínavé utkání mezi ERA-PACKem Chrudim a Stolitsou Minsk. Hrdinou utkání se stal Matěj Slováček, který dvěma brankami rozhodl o vítězství chrudimského týmu a připsal mu do tabulky úvodní tři body! Postup si mohou Chrudimští vystřílet již v zítřejším duelu proti makedonskému Skopje!
Chrudimští před početním publikem nevstoupili do utkání proti běloruskému mistrovi z Minsku úplně ideálně. Stolitsa se totiž dostala prakticky z první kloudné akce do vedení, když se brankář Ton po složitém zákroku nedokázal včas vrátit mezi tyče a hlavou ho překonal dorážející Dmitrij Silčenko – 0:1! Z vedení se však běloruský tým radoval pouze pětatřicet vteřin. Na druhé straně totiž Felipe našel Alvarita, který si již dokázal s brankářem Poljakovovem poradit a srovnal tím stav na 1:1! Po vstřelené brance bylo chrudimských hráčů doslova plné hřiště, Bělorusové mohli velmi děkovat svému brankáři, který předvedl několik vynikajících zákroků.

Radost z tváře sebral zásahem proti aktivnímu Felipemu, na následnou parádní samostatnou akci Matěje Slováčka již ani on sám nestačil. Ještě třiadvacetiletý chrudimský futsalista obešel posledního hráče i s brankářem a poté pohodlně zakončil do odkryté branky, čímž poslal českého mistra poprvé v zápase do vedení – 2:1! Do poločasu bylo rušno zejména před běloruskou svatyní, rvát vlasy si mohli zejména Rešetár se Slováčkem, oba se dostali do vynikajících šancí, které ale tentokrát v síti Minsku neskončily. Siréna tedy ukončila první poločas za těsného vedení chrudimského celku.

Také do druhého poločasu vstoupila Chrudim o poznání aktivněji, dobře bránící běloruský tým jim toho ale příliš nedovoloval. Naopak všem domácím fandům zatrnulo po prudké ráně Ždanoviče, která se odrazila od levé tyče Tonovy branky. Minsk postupem času přistoupil ke hře bez brankáře, kterou velmi rychle zužitkoval ve vyrovnávací trefu. Chrudimská obrana pozapomněla na volného Alexandra Černika, který jako správný kapitán srovnal stav na 2:2! Hrdina dnešního utkání Matěj Slováček parádní brankou o chvíli později znovu vrátil vedení zpět na konto chrudimského týmu – 3:2! V napínavém závěru se již Stolitsa prosadit nedokázal, první tříbodový zisk tak zůstal pro domácí Chrudim!

Ve druhém utkání chrudimské skupiny byl Zelezarec Skopje velmi blízko velké senzaci, nad francouzským mistrem z Paříže vedl v prvním poločase o dva góly, nakonec však prohrál po zbytečných chybách v poměru 6:3.

ERA-PACK Chrudim - Stolitsa Minsk 3:2 (2:1)

Branky: 4. Alvarito, 8. Slováček, 35. Slováček - 3. Silčenko, 35. Černik.
Chrudim: Ton, Olinha, Ždánský - Alvarito, Max, Slováček - Mareš M., Felipe, Koudelka, Chmelík, Kilmer.
Minsk: Poljakov - Junakov, Silčenko, Ivaško, Gumenjuk - Čibisov, Kuzněcov, Černějko, Pilecki, Černik, Ždanovič, Gorbenko.

Sporting Paříž - Zelezarec Skopje 6:3 (2:2)

Branky: 11. Hamdoud, 18. Nzaka, 22. Café, 31. Rominho, 38. Pupa, 39. Roninho - 3. Todorovski, 6. Aguši, 30. Gligorov.
Paříž: Miraglia - Pupa, Teixeira, Café, Augusto - Gasmi, Chaulet, Hamdoud, Vita Nzaka, Diniz Pinheiro, N´Gala, Roninho
Skopje: Josimovič - Leveski, Gligorov, Aguši, Todorovski – Ismaili, Krstevski, Leovski, Arsovski, Ivanov, Jovanovski, Micevski, Novakovič.