Do sobotního finále ME Rusko a Španělsko

Španělsko-futsal
Čtvrteční semifinálová utkání evropského šampionátu rozhodla o složení finálové dvojice. Podle očekávání postoupily týmy Ruska a Španělska, byť si východní velmoc musela postup vystřelit až v nastaveném čase.
Rusové sice byli favoritem, ale vědělo se, že domácí hnaní vyprodanou halou budou těžkým oříškem. Když vyhráli poločas vypadalo to, že jsou na přímé cestě za postupem. Pak se ale zranil ruský brankář Gustavo a Kocič propálil dělovkou náhradníka Vikulova. Abramov vrátil Rusům vedení, jenže povedená akce Srbů při přesilovce po vyloučení Edera Limy srovnala na 2:2. Šlo se do nastaveného času, ve kterém vstřelili rozhodující gól Romulo a jeho tým se mohl radovat z posunu do finálového utkání.

Srbsko - Rusko 2:3 (0:1, 2:2) po prodl.
Branky: 26. Kocič, 36. Simič - 13. Eder Lima, 33. Abramov, 44. Romulo.

Šok způsobil divákům i Španělům už ve 4. minutě Dovgan, který gólově zakončil Douglasovu akci. Do konce prvního poločasu ale favorit vstřelil tři góly, i díky nejistým zákrokům náhradního brankáře Šamra. Když ve 27. minutě Alex zvyšoval na 4:1, zdálo se být rozhodnuto, ale v závěru Kazachstán dvěma góly koncovku zdramatizoval. Postupovou pojistku ale nakonec přidal Raúl Campos.

Španělsko - Kazachstán 5:3 (3:1)
Branky: 8. Bebe, 17. Miguelín, 18. Raúl Campos, 27. Alex, 39. Raúl Campos - 4. Dovgan, 36. Leo, 38. Žamankulov.

V sobotu se tak od 18:30 hod. střetne Srbsko s Kazachstánem v bitvě o bronz, finálový duel mezi Ruskem a Španělskem je na programu tentýž den od 21:00 hod.