Třinec v České Lípě zdramatizoval boj o záchranu

Bucciol Třinec
Mnohé překvapilo vítězství třineckých ocelářů na palubovce v České Lípě! Ti potvrdili, že na venkovních hřištích umějí být nebezpeční a situace na chvostu tabulky se díky jejich zisku hodně zamotává.
Karek Kruliš (trenér Č. Lípy): Zápas jsme nezvládli, pořád se opakují stejné chyby, které děláme. Nezvládáme začátky zápasů a když už se dostaneme do hry, přijde situace, kdy jsi dáme vlastní gól - a je to rázem 0:3. Druhý poločas jsme začali výborně, snížili jsme na 2:3 a pak přišel moment, kdy nás srazil rozhodčí, který nezapískal z mého pohledu jasný šestý faul a udělá s toho nepřímý kop. Chtějí po nás, aby hráči byli zticha, nic nekomentovali, ale to se za takové situace dá jen těžko. Jinak mimo prvních osmi minut, kdy jsme měli problém dostat se do hry, musím tým pochválit za bojovnost a dobrý přístup k utkání.

Andrea Bucciol (trenér Třince): Věděli jsme, že z následujících tří utkání musíme posbírat co nejvíce bodů a tuto sérii zápasů jsme začali výborným výsledkem. Vstup do zápasu jsme zvládli perfektně, hráli jsme ve vysokém tempu a s maximální koncentrací. Po nabytí vedení jsme si ale do hlav vložili myšlenku, že zbytek zápasu bude jednoduchý, jenomže pochopitelně nebyl. Dostali jsme se do velmi těžké situace, když domácí snížili na rozdíl jedné branky a my navíc měli v osmé minutě druhé půle pět faulů, naštěstí jsme se do konce vydrželi nefaulovat. Chtěl bych hráčům pogratulovat, neboť po sedmi hodinách na cestě jsme dokázali vyhrát bojovný zápas a i když nám v některých chvílích nebylo zrovna nejlépe, ukázali jsme charakter, i když nám již docházely síly. Vezeme ale tři body a to je pro nás to nejdůležitější!

Démoni Česká Lípa - SKP Ocel Třinec 2:5 (0:3)
Branky: 17. Havrda (Fichtner), 26. Havrda (Fichtner) - 3. Opluštil (Baron), 4. Kantor (Baron), 15. vlastní (Bialek), 33. Sierota (Slavík), 40. Sierota (Sikora).