Repre U-19 v prvním duelu Italům podlehla

Stibora U-19 U19
Česká futsalová reprezentace do 19 let má za sebou první přípravné utkání proti Itálii, které sehrála v úterý večer v Kadani. Zajímavé utkání vyhráli Jihoevropané 6:3.
Zápas začal zostra a už ve 2. minutě překonal z úhlu italského brankáře Křemen. Jenže během třetí minuty dali hosté dva góly a vedli. V 10. minutě už to bylo o dva góly po trefě Tenderiniho. Češi však zůstali na dostřel. Ve 12. minutě napřáhl z dálky Stibora a italský brankář se jen divil – 2:3. Italský Baron sice vstřelil čtvrtý gól, na ten však vzápětí odpověděl po individuální akci svou druhou trefou v utkání Křemen. Chvíli před koncem první půle selhal ve vyložené šanci do odkryté brány Šejvl a místo vyrovnaní Italové trestali. Pět vteřin před přestávkou se radoval Fortini – 3:5.

Druhý poločas předváděli Češi dobrý futsal, měli šance na snížení, byli více na balonu, ale snížit nebo vyrovnat se jim nepodařilo. Pár minut před koncem zkusili domácí i hru bez brankáře, kterou italský celek potrestal v poslední minutě šestou brankou v Bartůnkově bráně.

„Ze zápasu mám velmi dobrý pocit. Je vidět, že Italové jsou mnohem dál než my. My jsme zápas odehráli na hraně našich možností. Hráči předvedli velmi dobré individuální výkony. Rozhodně nemůžeme být nespokojení,“ řekl po zápase trenér české reprezentace do 19 let David Frič.

Klíčová byla šance na 4:4, kterou Češi neproměnili a vzápětí inkasovali gól „do šatny“ na 3:5. „Tento moment byl asi zlomový,“ přemýšlel Frič a pokračoval: „Kdybychom dali na čtyři-čtyři, tak jsme se soupeře drželi blíž. Italové by znervózněli. Takto byli stále o dva góly napřed. Hráli údržbu a nás to stálo strašně moc sil.“

Odveta je na programu ve středu od 17.30 hodin v Plzni. „Zaměříme se na obranné standardní situace. Co se týká aktivity a napadání, tak budeme hrát stále stejně. To je jediná cesta, jak s tímto týmem v takové kvalitě hrát,“ dodal David Frič.

Česká republika U-19 - Itálie U-19 3:6 (3:5)
Branky: 2. Křemen, 12. Stibora, 16. Křemen - 3. Baron, 3. Di Guida (Tenderini), 10. Tenderini (Boscaro), 15. Baron (Tenderini), 20. Fortini (Ait Cheikh), 40. Fortini.
ČR U-19: Bartůněk (Garčár) – Stibora, Dvořák, Künstner, Mužík – Šarközy, Klíma, Šejvl, Lukas, Křemen, P. Lidmila, Fenz, Zrník. Trenér David Frič.
Itálie U-19: Lupinella (Landucci) – Di Guida, Baron, Tenderini, Pulvirenti – Molaro, Boscaro, Rosso, Ait Cheikh, Di Eugenio, Fortini, Rocchigiani, Ferrari, Tarenzi. Trenér Carmine Tarantino.