Reprezentace v prvním utkání Chorvatům podlehla

Cupák-futsal-reprezentace
Česká futsalová reprezentace se v pondělním přípravném utkání postavila v Chrudimi Chorvatsku. Hosté nakonec zvítězili po těsném výsledku 2:1.
Češi začali více na balonu, ale k brankové šanci se nedostali. Zato Chorvaté udeřili hned z první šance. Matoševič našel krásnou přihrávkou Horvata, který střílel ze strany téměř do prázdné brány - 0:1. Matoševič mohl přidat vzápětí i druhý gól, ale jeho pokus vykopl Koudelka z brankové čáry. V 15. minutě zahrozili i domácí, jenže Slováček sám před gólmanem pálil jen do něj. Soupeř se podruhé prosadil v 16. minutě, kdy Horvat udělal parádní kličku Vahalovi a zvýšil na 2:0. Snížit mohl Míča, ale nadvakrát Jukiče nepřekonal. To se povedlo dvě minuty před přestávkou Cupákovi, který parádně přehodil chorvatského brankáře a snížil na 1:2.

Druhý poločas začal velkou šancí Postružina, který šel sám na bránu, ale Vahala ho vychytal. Na druhé straně měl na noze vyrovnání Slováček po asistenci Drozda, ale trestuhodně minul chorvatskou svatyni. Úvodní nápor Čechů ve druhé půli opadl a ve 32. minutě pálil po chorvatském rohu Suton, ale Koudelka podruhé v zápase zasáhl na brankové čáře a balon vykopl. Ve 36. minutě byl blízko vyrovnání Míča, ale z úhlu trefil jen tyč chorvatské branky. Na začátku poslední minuty mohl rozhodnout Postružin, který se důrazem dostal až před Vahalu, ten ho však vychytal. V závěrečném tlaku se už Češi k vyložené šanci nedostali a o gól prohráli.

Česká republika - Chorvatsko 1:2 (1:2)
Branky: 18. Cupák (Rešetár) - 7. Horvat (Matoševič), 16. Horvat (Perišič). Rozhodčí: Kliner – Kaštánek. Diváci: 350.
ČR: Vahala, Gerčák - Záruba, Koudelka, D. Drozd, Slováček - Cupák, Rešetár, Míča, Holý – Kovács, Vnuk, Hrdina. Trenér Tomáš Neumann.
Chorvatsko: Jukič, Luketin - Kanjuh, Grbeša, Perišič, Cvjetkovič, Kazazič, Matoševič, Suton, Postružin, Pandurevič, Horvat. Trenér Mato Stankovič.