Rumuni otočili odvetu ve druhém poločase

RUmunsko
Česká futsalová reprezentace prohrála čtvrteční odvetu s Rumunskem. V zaplněné ústecké hale, kam přišlo více jak tisíc diváků, pohráli Češi těsně 2:3.
Češi začali zápas parádně, když Hrdina poslal bodlem míč na zadní tyč a rumunský brankář nezareagoval. Navíc v 7. minutě zvýšil na 2:0 pro Čechy po neskutečném voleji do šibenice Záruba. V té samé minutě mohli vést domácí o tři branky, ale po parádní akci minul Záruba prázdnou bránu. Zlom ve výsledku přinesla 13. minuta, kdy podle rumunského rozhodčího zahrál rukou na brankové čáře Belej. Byl vyloučen a penaltu proměnil R. Matei. O dvě minuty později hosté dokonce vyrovnali, když se prosadil Raducu a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 2:2.

Po přestávce Češi pokračovali v aktivitě a vytvářeli si šance. Záruba pálil těsně vedle, svou příležitost neporměnil ani David Drozd. Na druhé straně zase čaroval skvělý Vahala, který zneškodnil několik dobrých šancí Rumunska a roztleskal zaplněné tribuny. Čtyři a půl minuty před koncem mohl skórovat Kovács, který vybojoval míč, ale minul soupeřovu bránu. I ve druhé půli se předváděl rumunský rozhodčí a napískal Čechům pět laciných akumulovaných faulů, což náš tým hodně brzdilo.

Nicméně hrálo se na góly a ve 36. minutě Češi inkasovali po rychlém brejku, kdy se radoval Csoma – 2:3. Český tým začal hrát okamžitě power play a Záruba hned nastřelil břevno. Na vyrovnání však český celek nedosáhl.

Tomáš Neumann: Kluci hráli výborně

Co Čechů chybělo oproti předchozímu zápasu? „Chyběly nám góly. To je hlavně Michal Seidler,“ odpověděl trenér českého týmu Tomáš Neumann a pokračoval v hodnocení: „Po zápase je mi kluků strašně líto. Těžko jim mohu něco vytknout. Sáhli si na dno. Po taktické stránce hráli dobře. Výsledku je škoda, protože jsme měli mraky šancí a měli jsme zápas vyhrát.“

Do druhé půle nenastoupil kapitán David Cupák kvůli zranění nártu. „Také nám chyběl, ale celkově nám chybělo asi šest hráčů základního kádru. Nicméně kluci, kteří hráli, si řekli i místo v sestavě na kvalifikaci. Minimálně s nimi musím počítat. Podali výborný výkon,“ chválil Neumann.

Po celý zápas navíc Češi čelili i rumunskému rozhodčímu. „Myslím si, že penalta nebyla, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Zápas jsme měli ve vlastní režii. Měli jsme vyhrát i proti rumunskému rozhodčímu,“ dodal český kouč.

Česká republika - Rumunsko 2:3 (2:2)
Branky: 4. Hrdina (Míča), 7. Záruba (Kovács) – 13. R. Matei (pk), 15. Raducu (C. Matei), 36. Csoma (Stoica). Rozhodčí: Ciobanu (RUM) – Cílek (CZE). ŽK: Záruba - C. Matei. ČK: 13. Belej (CZE). Diváci: 1075.
Česká republika: Vahala (Gerčák) – R. Mareš, Hrdina, Cupák, Míča - D. Drozd, Belej, Záruba, Kovács – P. Drozd, Holý. Trenér Tomáš Neumann.
Rumunsko: Iancu (Grigoras) – R. Matei, C. Matei, Raducu, Plugaru, Movileanu, Stoica, Cosaci, Ferreira, Szocs, Csoma, Panzaru. Trenér Robert Lupu.