Ostrava Futsal Cup začal. Česká jednadvacítka porazila Slováky

Fejl U-19 U19
V ostravské hale Dubina začal v pátek v podvečer čtvrtý ročník Ostrava Futsal Cup. Na programu měly zápas obě české mládežnické reprezentace. Česká devatenáctka se střetla se stejně starým Polskem. Jednadvacítka vyzvala Slovensko, které nakonec přijelo s týmem U-17 kvůli problémům na slovenském svazu.
O výhru přišli dvanáct vteřin před koncem

V prvním poločase se ujal vedení český celek po povedené kombinaci, na jejímž konci pálil na zadní tyč polské brány Dědeček. Na druhé straně zneškodnil několik dobrých příležitostí český brankář Kýček.

V sedmé minutě druhé půle se Poláci dočkali vyrovnání, když Kýčka propálil se štěstím Kura – 1:1. Český tým se vrátil do vedení pět minut před koncem, kdy se po pěkné akci prosadil Gajdoš – 2:1. Smolný moment přišel pro český tým dvanáct minut před koncem, kdy srovnal na 2:2 při power play Dudek. Zápas dospěl do penalt a v nich Češi dvakrát nedali a prohráli.

David Frič (trenér ČR U-21): „Nejsme zklamaní. Odehráli jsme velmi dobrý zápas. V týmu máme hodně nových lidí a měli jsme jen dva tréninky. Rozhodně náš výkon není zklamáním, ale velmi milým překvapením. Polský tým je spolu třeba půl roku pohromadě. Prakticky z voleje jsme s nimi odehráli remízové utkání. Obrovský respekt před kluky, jak dneska zápas odmakali. Pro nás je to svým způsobem výhra.“

Česká republika U19 – Polsko U19 2:3 pk (1:0,1:2 – 1:2)
Branky: 6. Dědeček (Lukas), 35. Gajdoš (Mikyska) – 27. Kura, 40. Dudek, rozhodující pk Budzyn.
Sestava ČR: Kýček (Němec) – Klíma, J. Babovák, Buchta, Gajdoš, Lukas, Mikyska, Dědeček, Flachs, P. Lidmila, Fejl, Špánek, Mráz. Trenér David Frič.

Hattricku se nikdo v U21 nedočkal

Česká jednadvacítka zvítězila s přehledem 7:0 a to ještě několik dalších šancí proti Slovensku neproměnila.

Po celý první poločas měl český tým jasnou převahu, ale dokázal ji zúročit jen třemi góly. Ten první vstřelil z levé strany Zdržálek. V 10. minutě se trefil do prázdné brány po přihrávce Kubelky Šarközy a za další dvě minuty vstřelil třetí gól Čechů kapitán Kubelka. Za stavu 3:0 skončil i první poločas.

Ve druhém poločase se hrálo ve stejném duchu. Čtvrtou branku přidal ve 23. minutě Sedláček po přihrávce Zdržálka. Asistent u čtvrté branky se necelých pět minut před koncem radoval i ze své druhé trefy v zápase a zvýšil tak na 5:0. Definitivní podoba výsledku přišla v poslední minutě, kdy se během české power play prosadil podruhé v zápase kapitán Kubelka a hned po něm se podruhé mezi střelce zapsal i Šarközy – 7:0.

Marek Kopecký (trenér ČR U-21): „Vzhledem k tomu, že jsme nenastoupili proti slovenské jednadvacítce, ale smíchané devatenáctce se sedmnáctkou, tak se hrálo na jednu bránu. Zaráží mě však naše koncovka. Mluví o tom i trenér A-týmu Tomáš Neumann, že má problém se střílením branek. My jsme dnes mohli vstřelit patnáct gólů. Koncovka zkrátka trápí celý český futsal. Musíme na ní pracovat. Kluci jinak hráli v pohybu a dobře kombinovali.“

Česká republika U21 – Slovensko U17 7:0 (3:0)
Branky: 8. Zdržálek (Habrman), 10. Šarközy (Kubelka), 12. Kubelka (Vokoun), 23. Sedláček (Zdržálek), 36. Zdržálek, 40. Kubelka (Šarközy), 40. Šarközy (Kubelka).
Sestava ČR: Fruhvirt (Ordelt) – Řezníček, Šarközy, Sedláček, Dvořák, Zdržálek, Kubelka, Habrman, Mažári, Vokoun, Zatloukal. Trenér Marek Kopecký.