Vyškov odsunul Baník Ostravu na třetí místo!

Vyskov - Chubirka
Poslední kolo 2. ligy - východ nabídlo nejlepší možné vyvrcholení. Baník doma hostil vedoucí Jeseník a k jistotě druhého místa potřeboval vyhrát, Vyškov se o zázrak pokoušel ve Zlíně!

UTB Zlín – Amor Lazor Vyškov 3:5

Branky:
15. Antošík, 16. Krajča, 40. Antošík – 19. Bílek (Král), 20. Chubirka, 36. Jindra (Štolba), 38. Král (10m kop), 40. Karabina

Vyškov jel do Zlína s poslední šancí dostat se na druhé místo. Pravděpodobnost stříbrné pozice po utkání Baník – Vyškov se zdála být pro Amor Lazor nulová. Ovšem finiš soutěže nabídl další obrovské drama a i přes ne zcela excelentní koncovku Vyškova se jeho hráči a realizační tým dokázal dostat na druhou příčku.
Utkání bylo dlouho velmi opatrné. První gólovou radost si připsal Antošík, jehož po minutě okamžitě napodobil Krajča a Zlín vedl 2:0. Amor Lazor ukázal svou vnitřní sílu a ještě do konce poločasu, taktéž dvěma slepenými góly, dokázal vyrovnat.
Druhý poločas byl v podobném duchu jako ten první. Hosté však začínali být aktivnější, nastřelili dvě břevna a tyč. Důležitý moment nastal v 35. minutě, když se Jindra chtěl dostat z obležení dvou protivníků, u toho byl faulován. Pavel Krajča byl následně vyloučen a Vyškov hrál přesilovku. Do ní šel tým Tomáše Galii dobře připraven. V závěru mnoha přihrávek se objevil Jindra, jenž dokázal prostřelit brankáře a dostal Vyškov do vedení.
O dvě minuty později se zlínský tým pošesté provinil proti pravidlům a Královi se nabídla možnost rozvlnit síť z desetimetrového kopu. Ve 40. minutě snížil z power play svou druhou brankou Antošík. V posledních vteřinách však potvrdil výhru Vyškova brankář Karabina, který se trefil přes celé hřiště.

Baník Ostrava – Gamaspol Jeseník 2:4

Branky:
Ferenc, Manďák – Plhák 2, Vavrušák, Macura

Poslední kolo nabídlo nejlepší možné vyvrcholení ročníku druhé ligy. Druhý versus první. Gamaspol mohl jet do Ostravy sice uvolněn a bez nervů, jelikož o jeho obhajobě je několik týdnů jasno. Baník potřeboval bodovat, jelikož v případě prohry by se musel ohlížet na výsledek Vyškova.
Baník nebyl v posledních týdnech v nejlepším rozpoložení. Po důležité výhře nad Vyškovem se ostravský tým uspokojil a v následujících týdnech získat pouze čtyři body za výhru nad Hodonínem a remízu v derby s VŠB.
V prvním poločase se vyvíjelo vše podle plánu domácích. Ferenc využil zaváhání obrany hostů a poslal svůj tým do vedení. Gamaspol vyrovnal Vavrušákem. Ke konci poločasu ale vrátil vedení na stranu Baníku Ostrava Manďák.
Druhý poločas byl už více v dominanci favorizovaného Jeseníku, který se zde nechoval příliš jako slušný host, který nechá soupeře pohodlně dokráčet na druhý flek.
Dva góly kapitána Plháka a jedna branka zkušeného Macury rozhodly o třech bodech pro jednoznačného vítěze 2. ligy – východ.

Atraps – Hombres Brno – Žabinští Vlci Brno 4:2

Branky:
Brůna Martin, Prokeš Tomáš, Malíř Miroslav, Šidla Ondřej - Svoboda Pavel, Kratochvíl Michal

Atraps – Hombres Brno zakončilo sezónu v derby s Žabinskými Vlky. Hostujícímu týmu se v letošním ročníku nedařilo dle představ a možná jsou jak hráči, tak i realizační tým rádi, že si odpočinou a budou moci připravit na další sezónu.
První gól vstřelil hrající trenér domácích Martin Brůna. Hostující Svoboda dokázal těsně před koncem poločasu vyrovnat. Atraps – Hombres vstoupilo skvěle do druhého dějství. Góly Šidly a Malíře dodali klid na sálovky hráčů. Ve 34. minutě navíc zvýšil vedení Prokeš již na 4:1.
Ve 37. minutě sice snížil Kratochvíl, ale na rozdělení bodů to už nic nezměnilo. Atraps – Hombres se ve své premiérové sezóně umístilo na krásném čtvrtém místě a naznačilo, že v následujících sezónách bude patřit k nejlepším týmům.
Vlci se zejména druhou polovinou protrápili a nakonec jim patří předposlední příčka.

Nasan Brno - Tango Hodonín „B“ 5:8

Branky:
Kocourek Lubomír 3, Hoffmann Martin, Štefl Lubomír - Janulík Tomáš 4, Brezina Martin, Cenek Čeněk, Vanda Filip, Doubravský Bohumír

Hodonínské „béčko“ jelo do Brna s cílem vyhrát, neboť právě výhra by je posunula na páté místo před VŠB. Nasanu sice nešlo o možnost posunu v tabulce, ale zmírněná ztráta či možnost dostat se nad 10 bodů byla lákavá.
Hosté vstoupili do zápasu velice aktivně. Již v první minutě se prosadil Janulík, který ještě v tu chvíli netušil, jak moc podařené utkání to pro něj bude. Do 12. minuty vedl Hodonín rozdílem 4:0! Domácí však nesložili zbraně a během šesti minut dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Závěr zápasu patřil opět hostům, kteří díky dvěma slepenými góly šli do kabin s luxusním náskokem 3:6.
I úvod druhého poločasu patřil Hodonínu, který se díky své aktivitě dostal do pětibrankového vedení. Domácí dvěma góly sice snížili, ale o body se jim už zabojovat nepodařilo. Pohledný zápas tak skončil 5:8.