Zhodnocení sezóny: Atraps - Hombres Brno

Hombres
Ve druhé lize - východ vydáváme již páté pokračování hodnocení celků. Tentokrát je na řadě nováček soutěže Atraps - Hombres, který skončil na krásném čtvrtém místě.
Nováček soutěže se ve své premiérové sezóně ukázal, že v následujícím ročníku může pomýšlet i na vrchol tabulky. Úvod soutěže se brněnskému celku příliš nepovedl. Začali sice remízou 3:3 proti Hodonínu, ale další tři utkání prohráli. První výhru ve druhé lize si Atraps – Hombres připsalo v derby proti Nasanu Brno.

Atraps – Hombres se stalo nejlepším druholigovým brněnským celkem, což před sezónou očekával asi jen málokdo.

Hodnocení trenéra Martina Brůny

Úvod sezóny jsme začali jako nováček v soutěži velmi špatně, když jsme po 4 kolech měli pouze 1 bod a předvedená hra neměla s ohledem na kvalitu soupeřů parametry 2. ligového týmu, který by se měl v soutěži udržet. Po špatném začátku jsme museli něco změnit, což se stalo příchodem nových hráčů, kteří měli zkušenosti s vyššími soutěžemi, a jejich kvalita se projevila hned v následujících utkáních. Hráči jako Šidla, Mládek, Mica nebo Hanuš dokázali svou kvalitu prodat ve prospěch týmu a společně se zbývajícími hráči z kádru dokázali Atraps - Hombres dostat na krásné čtvrté místo, což jsem si nepředstavoval ani v těch nejpozitivnějších myšlenkách. Stejně jako výsledky se zvyšovala i kvalita naší předvedené hry, což mi dělalo velikou radost. Tréninková účast hráčů v sezóně byla pro mě překvapením, avšak negativem bylo to, že se mi ani jednou za celý ročník nesešli všichni hráči, kteří měli do utkání nastoupit na alespoň jeden trénink. Nebylo, tak možné natrénovat systém, standardní situace a v prvé řadě sehrát čtyřky, které by ustálili naši sestavu na delší dobu. Neustále muselo docházet k rotaci v sestavě, avšak hráči se svých úkolů zhostili ve většině případů velmi dobře, a i když jsme dohrávali utkání na menší počet hráčů, celkové umístění je nám tou největší odměnou za dobře odvedenou práci.
Jak již bylo mnohokrát napsáno, náš klub Atraps - Hombres Brno postoupil z Okresního přeboru do Krajského přeboru ale přijal možnost hrát druhou ligu, což byl veliký skok a celý klub musel projít dost výraznou obměnou na všech frontách. Jak kluci, tak i vedení však výzvu vzali zodpovědně a s plnou vážností přistoupili k našemu cíli, kterým byla záchrana v soutěži. Tento cíl jsme splnili a dokonce jej i výrazně převýšili.
Nevyhnuli se nám výkyvy jak výkonnostní, tak i výsledkové, když nás přibrzdila hlavně přestávka před koncem roku, kde jsme měli zřejmě nejlepší formu. Po novém roce přišla pro náš tým nelichotivá prohra s VŠB, kterou jsme nenavázali na naše dobré výkony a následně jsme prohráli i v Jeseníku, kde jsme naopak předvedli velice dobrý výkon, který však nevedl k bodovému zisku. Zřejmě nejvíce mě potěšila výhra ve Vyškově, kde jsme odehráli vynikající utkání po herní, taktické a výsledkové stránce.
Po Helasu Brno, který hraje nejvyšší soutěž, jsme druhým nejúspěšnějším futsalovým klubem v Brně, což je zavazující pro další ročník ve druhé lize, který bývá pro nováčky daleko těžší než ten úvodní.
V následujících týdnech si sezónu vyhodnotíme a v případě, že se domluvíme s jednotlivými hráči na prodloužení hostování a udržíme stávající kádr, nastavíme proces pro další sezónu. Je nutné však tým posílit a v případě, že se s klubem domluvím na prodloužení smlouvy, mám již vytipované hráče, kteří by mohli stávající kádr zkvalitnit.


Tahouni týmu

Ondřej Šidla
„Hráč, kterého jsem trénoval již v mládežnických kategoriích v Tangu Brno, byl v poli tou nejvýraznější osobností a nejlepším hráčem. Ondra táhl většinu našich nebezpečných útoků, a i když odehrál snad jen polovinu utkání, protože přišel až do pátého utkání v sezoně a z důvodu fotbalových povinností neodehrál ani výsledkově vydařené představení ve Vyškově, byl s 10 brankami a 10 asistencemi naším nejaktivnějším hráčem v kanadském bodování. Věřím, že kdyby odehrál všechna utkání, vyhrál by kanadské bodování celé soutěže,“ řekl ke svému tahounu hrající trenér Martin Brůna.

Václav Večeřa

„Posila, která má zřejmě největší podíl na tom, že jsme na čtvrtém místě tabulky. Brankář, který nechyběl na žádném tréninku se po celou sezónu zlepšoval a výkony, které předvedl ve všech utkáních mě utvrdily v tom, že se jednalo o jednoho z nejlepších brankářů ve II. lize, ne-li nejlepšího. Pomohli mu také individuální tréninky s Václavem Kubíčkem ml., kterými se zlepšil ve většině činností,“ chválí svého svěřence Brůna.

Martin Brůna
Hrající trenér se stal okamžitě jasným lídrem v kabině brněnského týmu. Svými zkušenostmi na palubovce táhl svůj mančaft. I prezident Zdeněk Pekárek si jeho zásluhy jak na lavičce, tak na hřišti nemůže vynachválit.


Nejlepší a nejhorší zápas

Amor Lazor Vyškov – Atraps – Hombres Brno 3:6
Předposlední kolo zajížděl brněnský nováček na půdu Vyškova, jenž bojoval o druhé místo v tabulce. Velice koncentrovaný výkon s minimem chyb doprovozen hattrickem Martina Brůny byl zcela jistě nejlepším výkonem Atraps-Hombres. Po duelu prezident klubu Zdeněk Pekárek i hrající trenér Martin Brůna chválili své svěřence za výborně zvládnuté utkání.

Atraps – Hombres Brno – VŠB Ostrava 1:6
Nováček soutěže vyhrál dvě utkání venku a poté se doma představil proti ostravským vysokoškolákům. Zejména ve druhém poločase domácí naprosto odešli a předvedli jeden z nejhorších poločasů ve své premiérové sezóně. Od této potupné prohry dokázali doma zbylé tři zápasy vyhrát.


Hráčské statistiky

Kanadské bodování
Ondřej Šidla 20 (10 + 10)
Martin Brůna 12 (7 + 5)
Tomáš Prokeš 12 (7 + 5)