Důležité je hrát až do konce, řekl po Dánsku Radim Záruba

Záruba-futsal-reprezentace
Proti Dánsku měl lví podíl na výhře. Ano, řeč je o Radimu Zárubovi, jenž gólový účet otevřel a tři vteřiny před koncem taktéž rozhodl o výhře.
Radime, v první řadě gratuluji k výhře, na které jste měl lví podíl. Byli to ale nervy, že? Rozhodl jste tři vteřiny před koncem, podařilo se Vám to v minulosti už někdy?
Děkujeme. Byly to větší nervy, než jsme očekávali, protože jsme šli brzy do vedení a zápas jsme měli ve svých rukou. Potom jsme udělaly nějaké chyby a soupeř je potrestal. Avšak důležité je, že jsme to nevzdali, zvítězili a máme tři body do tabulky. Nevzpomínám si, že bych dal někdy takhle gól těsně před konce, snad jen v Bělorusku 11 vteřin před koncem, když hrál soupeř power-play.

Gólový účet jste otevřel i zavřel. U obou branek asistoval Michal Belej. Můžete nám góly popsat ze svého pohledu?
Tak s Belim se známe z Brna, takže si dokážeme vyhovět. Při prvním gólu to byla klasická narážečka na střed, kde to se štěstím proklouzlo gólmanovi pod nohou a druhá trefa je nacvičená kombinace při power-play, já mám chodit na tyhle přihrávky z rohu.

Po poločase jste vedli 3:2, avšak ve 33. minutě se Dánsku podařilo skóre otočit. Poté jste soupeře zatlačili a režírovali hru. Věřili jste stále, že můžete utkání dotáhnout do vítězného konce?

Tak hraje se až do konce, dokud nezazní siréna, takže jsem pořád věřil, protože jsme měli neustálý tlak.

Dánsko je outsaider skupiny, ale jasně ukázalo, že dnešní evropský futsal je vyrovnaný. Šli jste do utkání s tím, že pokud chcete postoupit, tak právě s Dánskem neexistuje nic jiného než tři body?
Jdeme do každého utkání, že chceme zvítězit. Dnes to bylo těžké a náročné, ale máme 3 body, tak jak jsme chtěli. Ano, evropský futsal se každým dnem zvedá a už není moc lehkých soupeřů, jsme rádi, že se to zvládlo.