Velikonoční pondělí otevře sérii Plzně se Slavií

Holý Plzeň
V pondělí se v 19:00 hod. otevře očekávaná čtvrtfinálová série mezi Interobalem Plzeň a pražskou Slavií. Výhodu domácího prostředí v prvním utkání, což může hrát klíčovou roli, si v základní části vybojoval plzeňský celek.
Teprve podruhé ve své historii se plzeňský klub probojoval do play-off a stejně jako loni nastoupí proti pražské Slavii. Loni sice vypadnul, ale historicky nemá s vyřazovacími boji až tak špatné zkušenosti. Dříve se hrávala play-off i ve 2. lize a v sezóně 2009/2010 tehdejší Indoss Plzeň dokázal projít těmito boji úspěšně, pětizápasové finálové bitvě proti FK Mladá Boleslav si vybojoval postup do 1. ligy.

Dnes se hraje v hale plzeňské Lokomotivy první zápas série od 17:00 hod. "Začíná to, na co jsme se od začátku srpna připravovali," říká plzeňský trenér Petr Kučera. Podle jeho slov byl poslední zápas základní části, kdy jeho tým na palubovce sešívaných prohrál vysoko 4:7, z dlouhodobého pohledu prospěšný. "Mohli jsme se zaměřit na naše chyby a také na silné herní situace Slavie."

"Už aby to začalo, reprezentační pauza se zdála pěkně dlouhá, už potřebujeme zase hrát a jít zápas do zápasu," přeje si jeho trenérský protějšek Martin Brychta. "Chceme v duelu s Plzní uspět, i když víme, že se na nás soupeř dobře připraví, a že nás čeká neúprosný boj o každý metr palubovky."

Utkání máte možnost sledovat na Velikonoční pondělí od 19:00 hod. buď přímo v hale plzeňské lokomotivy, případně v live streamu na LivesportTV.cz. Alternativou je také textový přenos na webu Onlajny.com.