Co nevíte: Svarog začne ligu s tříbodovou ztrátou

Svarog Balticflora
O tom, že cílem Svarogu pro příští sezónu je záchrana v nejvyšší soutěži, jsme již psali. Co byste ale měli vědět je skutečnost, že teplický klub má ještě před startem ligy na ostatní týmy tříbodovou ztrátu!
Může se to zdát jako drobnost, ale po skončení soutěže se to může ukázat jako zásadní problém. Svarog FC Teplice totiž do nové ligové sezóny vstoupí nejen jako nováček s (zatím) poměrně nezkušeným kádrem, ale také s tříbodovým handicapem.

Když totiž klub přebíral práva na účast v soutěži od zručského Benaga, byl vázán povinností převzít za svého předchůdce závazky, které vznikly během jeho působení v soutěži. A jedním z těchto závazků je skutečnost, že Benagu byla v závěru sezóny na základě platných řádů udělena tříbodová penalizace (za neodeslání paušální částky pro odměny rozhodčích).

Protože tato penalizace pochopitelně nemohla být uplatněna v play-off, mělo Benago začít sezónu 2017/2018 tímto trestem. Převodem práv tak Svarog převzal na svá bedra i tuto sankci, jeho zástupci na sobotním Grémiu tuto skutečnost akceptovali.