Přípravné zápasy druholigových klubů přinášejí zajímavou konfrontaci s německým futsalem

Rapid_Hohestein
Druholigové kluby se usilovně chystají na start nové sezóny a hned tři z nich si přípravu zpestřili konfrontací proci celkům z nejvyšší německé soutěže. Pojďme se na toto česko-německé srovnání podívat blíže.
Zatímco ve fotbale je Německo světovým gigantem, tak ve futsale tato země zatím zdaleka takový věhlas nemá. Pro české druholigové kluby jsou ale němečtí soupeři rozhodně atraktivním a vítaným zpestřením přípravy. Do Česka velmi rád jezdí především německý vicemistr VfL 05 Hohenstein-Ernstthal, za který nastupuje i bývalý český reprezentant Michal Salák.

Právě s Hohensteinem si hned třikrát zahráli futsalisté Baníku Chomutov. Přední německý klub je nejdříve prověřil v rámci Svarog Open Cupu a utkání skončilo jeho výhrou 5:2 (2:1). O pár dní později přijel celek Hohensteinu do Chomutova, kde v zápase hraném na 35 minut naděloval a domácí deklasoval 11:3. Futsalisté Baníku si však na odvetu do Německa přivezli zlepšenou formu, kterou potvrdili cenným vítězstvím 6:5 (3:2).

Na Svarog Open Cupu se s Hohensteinem poměřil i nováček 2. ligy-západ, ústecký Rapid. Severočeši v sestavě s Martinem Dlouhým a Davidem Filingerem v Teplicích totálně prospali první poločas, v němž nabrali manko 1:6 a přes mohutný finiš nakonec prohráli 6:8. Ve středu 20. září se oba kluby utkaly podruhé, tentokrát v přípravném duelu v hale Rapidu. Pro Ústecké se zápas opět nevyvíjel dobře, v průběhu druhé půle prohrávali už 2:6, ale tentokrát ještě stačili deficit vymazat a uhráli remízu 6:6.

Loni bronzový tým západní skupiny naší druhé nejvyšší soutěže, Jerigo Plzeň, se dvakrát utkal s celkem TV Wackersdorf Futsal. Oba týmy se znaly už z minulých let, kdy Západočeši svého soupeře poráželi. Tentokrát však tomu bylo jinak. Německý tým sázel zejména na individuální kvalitu, na což Plzeňští odpovídali týmovou hrou s nacvičenými taktickými prvky. První utkání ve Wackersdorfu, v němž se skóre přelévalo na obě strany, skončilo divokou remízou 9:9 (4:4), když hostující Jerigo přišlo o výhru gólem 20 sekund před koncem. Domácí odveta se pak plzeňskému mužstvu nevydařila podle představ, hráči Wackersdorfu si odvezli triumf 8:5.

Autor fotografie: Karel Dvořáček (sportyusti.cz)