Barceloně podlehla Chrudim až po velké bitvě

Doša Ferrao Chrudim Barcelona
I přes prohru v druhém utkání UEFA Futsal cupu zaslouží hráči ERA-PACKu Chrudim velkou pochvalu. Až v poslední desetiminutovce kapitulovali před španělskou Barcelonou a jen o vlásek jim unikl nečekaný bodový zisk. Hrdinou utkání byl chrudimský brankář Litviněnko, který předvedl celou řadu parádních zákroků.
Chrudim vyrukovala na Barcelonu s precizní obranou, což je taktika, která sama o sobě na soupeře tohoto formátu nestačí. Je třeba k tomu mít skvělého brankáře a to ve čtvrtek večer český tým měl. Litviněnko předvedl sérii parádních zákroků proti španělským hvězdám. Ovšem i český tým měl na to se gólově prosadit, ale šance Slováčka a Felipeho v síti neskončily.

Nečekaná šance změnit skóre se Chrudimi nabídla v 15. minutě. Roger totiž viděl červenou kartu poté, co zezadu fauloval unikajícího Felipeho. Dvouminutovou přesilovku ovšem Chrudim nevyužila a pak opět přišly Litviněnkovy chvíle, kdy několikrát svůj tým podržel.

V úvodu druhé půle spálil obrovskou šanci otevřít skóre Doša, jenže netrefil branku ve chvíli, kdy Paco Sedano již neměl šanci zasáhnout. Ve 27. minutě si Koudelka „pobrazilsku“ obhazoval dva protihráče a i taková hvězda, jako Ferrao, si musela pomoci faulem…

Barcelona ale chtěla z utkání tři body, které jí definitivně zajistily postup a v poslední desetiminutovce se jí to podařilo. Ve 31. minutě otevřel skóre Ferrao a za dvě minuty přidal pojistku Joselito. Český tým se sympaticky nechtěl s tímto vývojem utkání smířit, pustil se do power-play, ale skóre se již nezměnilo.

Chrudim sehraje závěrečný zápas ve skupině v sobotu od 18:00 hodin proti maďarskému Györu. Do elitní fáze turnaje se kvalifikují tři nejlepší celky ze čtyř.

ERA-PACK Chrudim - FC Barcelona 0:2 (0:0)
Branky: 31. Ferrao (Joselito), 33. Joselito.
Chrudim: Litviněnko, Žďánský - Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Slováček – Hrubý, R. Mareš, M. Mareš, Max, Doša, Sorokin, Rešetár, Felipe. Trenér Felipe Conde.
Barcelona: Paco Sedano, Juanjo - Aicardo, Leo Santana, Dyego, Ferrao – Tolra, Barreto Neto, Adolfo, Mario Rivillos, Joselito, Roger, Rafael López, Esquerdinha.