Chrudim utkání s Györem nezvládla, v UEFA cupu končí

Chrudim
V dramatickém utkání proti maďarskému Györu sice ERA-PACK Chrudim vyhrál první poločas, ale po obrátce pětkrát inkasoval a tento výpadek ho stál postup do další fáze UEFA Futsal Cupu.
Utkání nezačalo pro český tým šťastně, když první branku vstřelil už ve 4. minutě utkání Juanra. Pak přišel chrudimský tlak, během něhož trefil konstrukci branky Slováček a v 11. minutě přišlo vytoužené vyrovnání. Rešetár se ukázkově uvolnil na levé straně, udělal dva rychlé kroky a přesnou ranou k tyči prostřelil Tótha - 1:1.

Obrat byl dokonaný za dvě minuty. Max dostal přihrávku z rohového kopu a pravačkou propálil Tótha - 1:2! Do konce poločasu již branka nepadla, přestože byly šance na obou stranách, mezi chrudimskými tyčemi se několikrát vyznamenal Litviněnko.

Na druhý poločas chrudimští nebudou vzpomínat rádi. Po několika chybách v obraně vyrovnal Fábio Aguiar, nicméně zanedlouho vrátil Chrudimi vedení Rešetár. Jeho týmu stačil k postupu i nerozhodný výsledek, jenže další vývoj zápasu nevypadal dobře. Mezi 27. a 30. minutou totiž Gyor dvěma góly otočil skóre, navíc o dvě minuty později Roman Mareš fauloval, viděl červenou kartu, a maďarský tým kopal penaltu. Tu naštěstí Fábio neproměnil… Jenže už za 20 vteřin přece jen Gyor využil přesilovku a vedl 5:3.

Ve 33. minutě vrátil svému týmu naději Slováček, který při power-play z voleje z ostrého úhlu snížil na rozdíl jediné branky - 5:4. Do velké šance se dostal Rešetár, který na zadní tyči promáchl a utkání pak spělo ke smutnému konci. V závěru ještě zvýšil na konečných 6:4 Álex a pro ERA-PACK Chrudim tak cesta letošním UEFA Futsal cupem končí.

ETO Futsal Györ - ERA-PACK Chrudim 6:4 (1:2)
Branky: 4. Juanra, 22. Fábio Aguiar (Álex), 27. Álex (Dávid), 30. Gonzalez Martinez, 32. Fábio Aguiar (Dávid), 37. Álex – 11. Rešetár, 13. Max (Koudelka), 23. Rešetár, 33. Slováček (Koudelka).
Györ: Tóth, Alasztics, Kicso - Fábio Aquair, Álex, Juanra, Dávid - Klacsák, González Martinez, Vas, Sáhó, Bognár, Köfalvi.
Chrudim: Litviněnko, Žďánský - Max, Doša, Mareš R., Rešetár - Hrubý, Mareš M., Koudelka, Drozd P., Drozd D., Slováček, Sorokin.