Malibu se rozešlo s Rapidem bez branek, na první místo jde Kladno

Kladno - Baník
Po 4. kole 2. ligy-západ už zbyl jen jediný celek, který dosud neztratil ani bod. Je jím Kladno, které v pátek v domácí hale udolalo Chomutov. Poprvé ztratil ústecký Rapid, který uhrál na půdě Malibu pro futsal poměrně netypickou bezbrankovou remízu a Jablonec si dokonce připsal první porážku.
4. kolo otevřel páteční zápas na Kladně, kam přijel ambiciózní Chomutov. Ve vyrovnaném prvním poločase padl jediný gól, který vstřelil v jeho polovině kladenský Jaráb. Po změně stran nejprve srovnal hostující kanonýr Nový, ale domácím vrátil vedení Chaloupka. Když pak tři minuty před koncem potrestal hostující pokus o hru bez brankáře gólem na 3:1 Josef Fujdiar, zdálo se, že je rozhodnuto. Ty nejdramatičtější momenty však měly teprve přijít. Ve 39. minutě byla proti domácím nařízena penalta a jejich kouč Veselý byl navíc za protesty vykázán na tribunu. Kopta nabídnutou možností nepohrdl a ještě Baníku vrátil naději na bodový zisk. Nervózní a emotivní závěr nakonec rozhřešil až pět sekund před závěrečným hvizdem střelou do prázdné brány Petr Šnídl. Kladenští futsalisté tak šli po výhře 4:2 do čela tabulky.

Další utkání, se kterým asi nebudou zcela spokojeni, za sebou mají futsalisté plzeňského Jeriga. Ambiciózní celek totiž doma s Chotěboří jen remizoval 1:1. Domácím se nevydařil především první poločas, v němž se hosté, kterým opět pomohl i veterán Popelka, ujali zásahem Klimeše vedení. Po přestávce se Jerigo zlepšilo a ovšem z jasné herní převahy Západočeši vytěžili jen vyrovnání z futsalky Ondřeje Lenka. Boca tak vůbec poprvé v sezóně bodovala i venku, Jerigo zůstává až ve druhé polovině tabulky.

Fotbalisté HERDU Hradiště si napravili reputaci po dvou ostudných debaklech. Rezervu Olympiku Mělník, která také dosud nebodovala, přehráli 6:3 a opustili poslední místo tabulky. Domácím vyšel ve Františkových Lázních, kde se utkání hrálo, už první poločas, po němž se odcházelo do šaten za stavu 3:0. Po přestávce se už začali trefovat i hosté, ovšem na to, aby utkání ještě výrazněji zdramatizovali, to už nestačilo.

Cenný skalp si připsali futsalisté B-týmu plzeňského Interobalu, kteří přehráli 8:6 dosud stoprocentní Jablonec. Na domácí straně řádil především extřinecký Jaroslav Slavík, který si v pátek zahrál poprvé i za prvoligové Áčko. Ten si v utkání připsal hattrick. Po dvou trefách pak přidali Koc a Hudáček. Na straně Jablonce dvakrát mířili do černého Petr Mečíř a Makula.

Po dvou porážkách zase zabrali futsalisté Zlého snu Liberec. Ti doma přehráli 7:2 pražské Wizards, kteří se tak ani ve 4. kole nedočkali prvních bodů do tabulky. Hosté přitom v prvním poločase předvedli sympatický výkon a ztráceli na soupeře jen jediný gól. Po přestávce Wizardi využitou power-play ještě odpověděli na třetí zásah Liberce, ovšem v dalším průběhu se jim už hra bez gólmana nevyplatila. Domácí trestali chyby soupeře v rozehrávce a posílali míče do prázdné brány. Hattrickem se o vítězství celku z Podještědí zasloužil Aleš Benek.

Hodně nezvyklý futsalový výsledek se zrodil v Mladé Boleslavi. Místní Malibu zde totiž uhrálo s dosud vedoucím Rapidem Ústí nad Labem bezbrankovou remízu. Jednalo se přitom o kvalitní zápas se šancemi na obou stranách. Výborně však zachytali oba gólmani, mladoboleslavský Pytloun i Votava v brance nováčka. Ústečtí to ve druhém poločase zkoušeli v power-play, kterou mohl v závěru utkání potrestat Kateřiňák, jehož vychytal za gólmana zaskakující veterán Filinger. Rapid po remíze přepustil první pozici Kladnu a právě s tímto celkem se už v neděli v přímém souboji o vedoucí příčku utká.

FK Kladno – Baník Chomutov 4:2 (1:0)
Branky: 10. Jaráb (Caizl), 32. Chaloupka, 38. Fujdiar (Stejskal), 40. Šnídl – 28. Nový (Minařík), 39. Kopta (pen.)

Jerigo Plzeň – Boca Chotěboř 1:1 (0:1)
Branky: 27. Lenk (Rous) – 10. Klimeš

HERD Hradiště – Olympik Mělník B 6:3 (3:0)

Interobal Plzeň B – GMM Jablonec 8:6 (4:2)
Branky: Slavík 3, Koc 2, Hudaček 2, Buchta - Makula 2, P. Mečíř 2, Haunold, Holický

Zlej se(n) Liberec – Wizards Praha 7:2 (2:1)
Branky: 10. Benek (Bína), 17. Bernát (Novotný), 28. Rašín (Novotný), 32. Klíma (Bernát), 33. Benek (Soukup), 35. Soukup (Novotný), 37. Benek (Polívka) – 15. Rathaus, 31. Urych

Malibu Ml. Boleslav – Rapid Ústí n/L. 0:0