Očekávám těžké utkání, říká Zdeněk Konečník před soubojem s Vyškovem

UTB Zlín Chrudim
Důležitou postavou v utkání Žabinských Vlků se Zlínem byl Zdeněk Konečník, jenž vstřelil tři branky. Zlínský střelec nám odpověděl na několik otázek.
Do soutěže jste vstoupili výborně. Jste na třetí pozici 2. ligy. Znamená to, že změny, které se v kádru během léta udály, si dobře sedly?
Je to pravda, do soutěže jsme vstoupili důležitou výhrou proti nepříjemným Jakubčovicím, když jsme otáčeli výsledek až v posledních minutách, naopak ve třetím zápase proti Atraps Brno jsme ztratili tříbrankové vedení a body jsme nebrali žádné. Jinak si myslím, že si tým ještě sedá. Tréninků nebylo tolik, abychom se úplně sehráli, ale věřím, že časem to bude lepší a lepší.

Máte 7 bodů za dvě výhry a remízu. Blízko vítězství jste byli i v zápase proti exligovému Hodonínu. Co chybělo k tomu, abyste vedení v závěrečné pasáži utkání udrželi?

Chyběla tomu asi minuta. (smích) S Hodonínem jsme odehráli vyrovnané utkání. Dvakrát jsme vedli, ovšem Hodonín začal hrát asi 7 minut před koncem power play. Dlouhou dobu se nám přesilovku dařilo bránit, ale když jsme získali míč, tak jsme o něj ihned přišli a Hodonínští do nás mohli bušit dál. Asi minutu před koncem nás vykombinovali a vyrovnali do prázdné branky.

Vydařený zápas jste odehráli ve čtvrtfinále Poháru FAČR proti mistrovské Chrudimi. Co vám utkání proti nejlepšímu českému celku dalo?

Hrát proti Chrudimi je vždy velká výzva a každý se na ni chce vytáhnout. Mají spoustu výborných hráčů a když rozjedou svoji kombinaci tak je na to radost se dívat. My jsme do utkání šli s tím, že je zkusíme co nejvíc potrápit a myslím, že se nám to v první půlce i celkem dařilo. Škoda jen hloupých branek, které jsme dostali.

V posledním utkání jste porazili Žabinské Vlky 5:2 a Váš hattrick velkou měrou pomohl k výhře. Můžete popsat své branky?
První branku jsem dal po chybné rozehrávce soupeře. Vystihl jsem přihrávku a šel sám na brankáře, kterého jsem prostřelil na zadní tyč. Potom jsem si navedl míč z levé strany na střed a kolem brankáře jsem dal druhou branku. Třetí po šestém faulu z desetimetrového kopu ranou pod břevno.

V následujícím duelu vyzvete tým Vyškova. Jaký očekáváte zápas?
Očekávám hodně těžké utkání. Vyškov je jeden z aspirantů na postup, a to se bude snažit dokázat i u nás. Ve Vyškově navíc působí hned trojce našich hráčů, kteří tam před sezonou odešli na hostování, takže zápas bude mít určitě patřičný náboj, ale věřím, že se nám ho podaří zvládnout.