Wilde při chuti: Mělníku nastřílel 6 gólů!

Wilde Sparta
Brazilská superstar je ve formě. Wilde přišel do naší ligy s pověstí kanonýra a tu bezezbytku potvrzuje. V pátečním utkání proti Mělníku se trefil 6x a jeho celková bilance v této sezóně je udivující: 19 branek.
„Zápas se mi nechce moc hodnotit. Neustále v utkání vést, ale pokaždé to zdramatizovat, to umíme snad jen my," kroutil hlavou trenér Sparty Beni Simitči a navázal: „Hráči vzali utkání lehkovážně, asi už mají v hlavách pohárové utkání, které nás čeká v pondělí a je pro nás mnohem důležitější. Soupeře podcenili, a pak byli překvapení, když začal Mělník hrát více na tělo."

Sparta dostala varování. „Nemůžeme dopustit, aby nám Mělník dal šest branek. Je to pro nás velké varování a do pondělí to musíme vstřebat. Měli jsme hodně šancí, které jsme neproměnili a byli jsme lepším týmem, ale Mělník urputně bojoval a gratuluji mu k velmi dobrému výkonu," ocenil výkon Mělníku kouč Sparty a dodal: „Po zápase jsem řekl domácímu trenérovi, že když budou takto hrát proti papírově slabším soupeřů, tak určitě body udělají. Přeji Mělníku, aby tak hrál a zachránil se, protože do ligy určitě patří."

Také trenér Mělníku Pavel Šuba zhodnotil utkání. „Před zápasem jsme absolvovali super přípravu. Věděli jsme, jak Sparta hraje, viděli jsme nějaká videa, což nám pomohlo. Bohužel se ukázalo, že v současné době, aniž bych je chtěl nějak kritizovat, jsou naší slabinou brankáři. Když nechytnou něco navíc, tak nedokážeme takovéto soupeře porazit," uvědomoval si po zápase mělnický trenér a pokračoval v hodnocení: „Nedokážu říct, zda byla Sparta lepší. Určitě byla silnější na míči, ale jinak to byl podle mě vyrovnaný zápas, který rozhodly individuality."

Mělník čekají jiné klíčové zápasy. „Duely se silnými soupeři nám ukázaly, co můžeme hrát a na co máme. Brali jsme tyto duely jako přípravu na zápasy se soupeři, kteří jsou v tabulce kolem nás. Vrací se nám pomalu po zranění hráči, takže do těchto důležitých utkání půjdeme v plné síle. Určitě budeme pracovat na pozici brankáře, aby byly tyto klíčové zápasy pro nás ještě více hratelnější," předeslal trenér Olympiku.

Olympik Mělník - Sparta Praha 6:9 (3:3)
Branky: 2. Šup (J. Babovák), 13. Zdržálek (Šup), 20. Šup, 29. Zdržálek (Mažári), 36. Šup (Malák), 37. Šuba (Malák) - 2. Wilde (Marcelo), 12. Wilde (Amadeu), 19. Wilde (Gustavo), 24. Amadeu (Marcelo), 26. Wilde (Amadeu), 34. Wilde (Marcelo), 37. Diego (Wilde), 38. Marcelo (Vahala), 40. Wilde (Marcelo).