Vysoká výhra nad německým nováčkem

Levčík-futsal-reprezentace Německo
Český tým si v prvním utkání proti Německu, které se hrálo v neděli večer v Plzni, s chutí zastřílel. Soupeř sice šel v úvodu utkání do vedení, ale čeští hráči vývoj utkání rychle otočili a už do poločasu si vytvořili třígólový náskok. Ten po změně stran ještě razantně navýšili!
V první půli začali lépe Němci, kteří se zásluhou Kliegela dostali do vedení. Jenže pak už na palubovce dominovali Češi. Do přestávky se ukázal novic v českém dresu Jan Křemen, který vyrovnal na 1:1 a do pauzy ještě na dva góly nahrál.

Svoje vedení Češi vystupňovali po přestávce, kdy Němce od začátku nešetřili. Debutant Křemen dokonce ve 28. minutě zkompletoval hattrick, a to už na tabuli svítil výsledek 9:1. „Plzeňská“ formace s Holým, Vnukem a Křemenem se v zápase podílela na devíti gólech. Reprezentační kanonýr Seidler dokonce rozvlnil síť soupeře čtyřikrát. Oblíbený desátý gól vstřelil druhý nováček v českém dresu Patrik Levčík, který skóre na konci zápasu také završil z desítky. Češi nakonec rozstříleli Německo vysoko 13:2.

V úterý se hraje odveta v drážďanské Ballsport aréně od 18.30 hodin.

Česká republika - Německo 13:2 (4:1)
Branky: 6. Křemen (Holý), 10. Seidler, 13. Holý (Křemen), 20. Hrdina (Křemen), 21. Holý (Vnuk), 22. Křemen, 26. Vnuk (Holý), 27. Seidler (Vnuk), 28. Křemen (Seidler), 30. Levčík (Hrdina), 32. Seidler (Křemen), 33. Seidler, 40. Levčík (10 m pk) - 2. Kliegel (Heinze), Piga (Jurado). Diváci: 600.
ČR: Vahala (21. Kubíček) - Holý, Záruba, Levčík, R. Mareš, Hrdina, Slováček, Koudelka, Seidler, D. Drozd, Kovács, Vnuk, Křemen. Trenér Tomáš Neumann.
Německo: Schreiber-Fernandez (Wiegels) - Elezi, Winkel, Hoffmans, Kliegel, Heinze, Di Giorgio, Jurado, Zankl, Piga, Suntic, Hoffmann, Sözer. Trenér Marcel Loosveld.