Reprezentace zdolala Německo i v odvetě

Holý-futsal-reprezentace
V úterý v podvečer se hrálo v Drážďanech odvetné utkání reprezentací Německa a České republiky a i napodruhé vyšel český tým z měření sil vítězně. Soupeř sice v utkání vedl, ale český tým, který byl favoritem, otočil skóre ve svůj prospěch. Na pěti brankách se podílel stejný počet střelců.
Češi se dostali hned ve 4. minutě do vedení, když Seidler posunul míč Vnukovi, který prostřelil domácího brankáře. Německo hned o minutu později dokázalo vyrovnat, když se od Křemena dostal míč k Sunticovi, který překonal Vahalu. Vrátit vedení českému národnímu týmu mohl Seidler, ale jeho střela skončila jen na tyči.

V základech se otřásla drážďanská hala v 18. minutě, kdy z vlastní poloviny přehodil vyběhnuvšího Vahalu DiGiorgio, čímž poslal Německo do vedení. Ještě hůře mohlo být pro český tým vzápětí, ale Vahala postupně vychytal jak Zankla, tak Sözera. V poslední minutě první půle se ale podařilo vyrovnat Radimu Zárubovi, a tak se týmy odebraly do kabin za stavu 2:2.

Do druhé půle Češi vstoupili ve velkém stylu a hned po padesáti sekundách skóroval střelou na zadní tyč Seidler. Svěřenci Tomáše Neumanna následně dvakrát zahrozili po standardní situaci, ale obě šance zlikvidoval brankář Wiegels. V české brance se poté ukázal Kubíček, který musel zasáhnout při šanci Eleziho.

Ve 27. minutě už se čeští futsalisté branky dočkali, když Vnuk rozehrál rohový kop na Holého, jehož střelu tečoval jeden z obránců a míč skončil v německé brance - 2:4. Pátý gól českého týmu přidal střelou do odkryté brány Patrik Levčík, kterému adresoval přihrávku před brankářem Wiegelsem Michal Seidler. Češi tak po vysoké domácí výhře 13:2 dokázali zvítězit i v Drážďanech, tentokrát v poměru 5:2.

Německo - Česká republika 2:5 (2:2)
Branky: 5. Suntic, 18. DiGiorgio - 4. Vnuk (Seidler), 20. Záruba, 21. Seidler (Vnuk), 27. Holý (Vnuk), 34. Levčík (Seidler). Diváci: 2691.
Německo: Wiegels (Schreiber) - Elezi, Winkel, Hoffmans, Baumer, Heinze, Di Giorgio, Jurado, Zankl, Piga, Suntic, Hoffmann, Sözer. Trenér Marcel Loosveld.
Česká republika: Vahala (Kubíček) - Holý, Záruba, Levčík, R. Mareš, Hrdina, Slováček, Koudelka, Seidler, D. Drozd, Kovacs, Vnuk, Křemen. Trenér Tomáš Neumann.