2. liga-východ: Lídr padl ve Vyškově, Vlci porazili Baník Ostrava

Amor Vyškov
Ve druhé lize není nouze o překvapení. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Přinášíme souhrn kompletního desátého kola 2. ligy - východ.
Poslední kolo roku 2017 nabídlo kompletní seznam zápasů. Kdyby se na tuto soutěž dalo sázet u sázkových kanceláří, zřejmě by se mnoho tipérů spálilo. Jak již bylo naznačeno, desáté kolo ukázalo, že letos na východě druhé ligy může vyhrát kdokoliv s kýmkoliv.

Startovním utkáním se stal souboj mezi Jakubčovicemi a Zlínem. V prvním letošním vzájemném utkání dokázal Zlín vyhrát 4:3. Na jakubčovické půdě se očekával opět velmi vyrovnaný zápas. Zlín ukázal svou zlepšující se formu a dokázal vyhrát 7:3. Hattrickem se blýskla dvojice Huťka a Slobodian. Na straně domácích se dvakrát trefil Ďurica.

Druhým pátečním zápasem byl duel Atraps – Hombres Brno versus Uherské Hradiště. Jak již bylo zmíněno v preview kola, jednalo se o šlágr mezi druhým a třetím týmem tabulky. Prognózy se naplnily a v brněnské hale se hrál opravdu zápas dvou vysoko postavených celků. Do vedení se dostali hosté, kteří vyhráli poločas 0:1. Dlouho to vypadalo, že si Bazooka odveze všechny tři body, avšak poslední pětiminutovka utkání zcela změnila ráz zápasu. Nejprve Ryšavý dorazil střelu Kováře, o minutu později se trefil přesně Bulušek a na začátku 38. minuty pečetil skvělý závěr Hanuš. Družina Martina Brůny ukázala ohromné odhodlání, za něhož si tři body zasloužila. Atraps – Hombres tak oplatili svému soupeři porážku z prvního kola, když na palubovce v premiérovém utkání Bazooky v druholigovém kolotoči obdrželi 13 gólů.

V sobotu se udály dvě překvapení. V prvním utkání hostili Vlci celek Baníku Ostrava a o favorita zde nebyl pochyb. Ovšem zlepšující se forma domácích naznačila, že i předposlední tým může obrat kohokoliv. Minulý týden porazili Vlci vysoko celek Vyškova, tentokrát si poradili i s Baníkem Ostrava. Z dvou zápasů s favority urvali šest bodů a dotáhli se zpět do bojů o lepší umístění.
V osm hodin byl výkop ve Vyškově. Přijel vedoucí tým soutěže. VŠB Ostrava vyhrála sedmkrát v řadě a jasně vévodila druhé lize. Vyškov nedokázal vyhrát už čtyři zápasy v řadě a získal pouhý bod. Utkaly se tedy dvě mužstva v naprosto odlišných formách a pohodách.
Domácí se však semkli, bojovali a po zásluze dokázali zvítězit. Vyškov je tedy jediným týmem soutěže, který s VŠB získal šest bodů. To se letos již nemůže podařit nikomu jinému. V poslední vteřině dostal navíc hostující brankář červenou kartu, což hodně pobouřilo ostravskou lavičku. Vyškov se díky výhře opět dostal do hry o nejvyšší příčky.

V neděli přivítal poslední tým Havlíčkův Brod exligové Tango Hodonín. Ač domácí ještě nezískali ani bod, opět potvrdili, že jim chybí málo k tomu, aby se odrazili od nuly. I proti favorizovanému Hodonínu drželi krok a prohráli 5:6. Hattrickem v dresu Tanga přispěl k výhře reprezentant Levčík.