Třetí ročník veteránského mistrovství startuje

Veteráni Veterani Mikeska
Již potřetí se bude v této sezóně konat veteránská soutěž nad 40 let, která vyvrcholí na jaře finálovým turnajem. Titul obhajuje Combix Ústí nad Labem, symbolicky účastník prvního ročníku celostátní ligy v sezóně 1992/1993.
Veteránská soutěž se bude hrát stejně jako v předchozích dvou letech. Do finálového turnaje postoupí 14 vítězů krajských kol (budou-li probíhat) a v soutěžním ročníku 2017/2018 se mohou účastnit hráči narozeni do 31. 12. 1978. Soutěže veteránů se tak může zúčastnit hráč, který v příslušném kalendářním roce dovrší věk 40 let a starší.

Historicky nejlepším střelcem závěrečných turnajů je chrudimský Petr Vladyka, který se trefil třináctkrát. S dvanácti brankami mu na záda dýchá jeho spoluhráč Miroslav Semerád a Patrik Holomek z týmu 3P Bosonohy Brno.

Pořadatelem MČR je Komise futsalu FAČR ve spolupráci s Krajskými komisemi futsalu nebo dalším pořadatelským subjektem. KF také zabezpečuje finálový turnaj MČR. Pořadateli základních kol soutěže jsou jednotlivé Krajské (Okresní) komise futsalu.