2. liga-západ: Zlej se(n) vynuloval střelce Chotěboře, uspělo také druhé Kladno

Jerigo GMM
Ve 14. kole 2. ligy-západ uspěly před svými fanoušky oba nejlepší týmy dosavadního průběhu soutěže. Vedoucí Liberec se proti Boce začal střelecky prosazovat až po přestávce, druhé Kladno dokonce muselo v závěru utkání s Malibu skóre otáčet. Třetí Jablonec těsně podlehl na půdě čtvrtého Jeriga a za zmínku stojí i výhra Rapidu na HERDU, přestože ústecký nováček v průběhu utkání prohrával i o čtyři góly.
V pátek se odehrály dva zápasy. V prvním z nich rozjeté Kladno hostilo Malibu. Hosté drželi s favoritem krok a ve druhé půli dokonce Kladenští dlouho jen dotahovali. Ve 33. minutě prohrávali po zásahu Boška 4:5 a v závěru tak museli napnout veškeré síly, aby slepenými zásahy Petra Šnídla a Michala Jarába otočili skóre na konečných 6:5.

Futsalisté Jablonce nedotáhli na půdě čtvrtého Jeriga stíhací jízdu a museli tak skousnout druhou porážku v řadě. V prvním poločase se sice hrála relativně vyrovnaná partie, ale Západočeši byli mnohem lepší v koncovce a tak vedli 4:0. Ve druhém poločase se už hrálo především na plzeňskou branku, ovšem výborný gólman Vančát hostům dlouho povolil jen zásah Řeháčka. O dramatickou zápletku se tak postaral až v poslední minutě kanonýr Petr Mečíř, který dvěma po sobě jdoucími trefami – druhou zaznamenal z desítky – ještě korigoval až na rozdíl jediné branky. Na vyrovnání už však hráči GMM přeci jen neměli čas.

Také vedoucí Zlej se(n) to neměl doma proti Chotěboři úplně snadné. Domácí, kteří do utkání nastoupili i s bývalým fotbalovým reprezentantem Jiřím Štajnerem, se totiž střelecky trápili více než poločas. Bezbrankové skóre zlomil až ve 26. minutě Aleš Benek a zbylé tři góly přidal favorit až v závěru. Liberečtí tak zvítězili 4:0 a brankář Vogt mohl slavit na této úrovni málo vídanou nulu.

Velmi dramatické utkání viděli diváci v Chebu, kde HERD přivítal ústecký Rapid. Domácí byli v prvním poločase mnohem produktivnějším týmem a do šaten tak odcházeli s luxusním vedením 5:1. Po přestávce však hosté zabrali a rychle snížili na rozdíl jediného zásahu. Futsalisté Hradiště ještě dokázali odpovědět navýšením stavu na 7:4, ale poté už jen přihlíželi náporu Severočechů. Rapid, který dirigoval hrající trenér Martin Dlouhý, tak pěti zásahy obrátil skóre až na konečných 9:7. Třemi zásahy se na tom podílel Martin Gajdoš. Hráči Rapidu tak zabrali po třech zápasech bez výhry.

V posledním sobotním zápase museli hráči chomutovského Baníku zachraňovat remízu 5:5 s předposledními Wizardy. Pražané totiž dokázali v první půli dvakrát odpovědět na vedoucí góly soupeře, sami ještě do přestávky skóre otočili a ve druhé půli navýšili svůj náskok až na 5:2. Domácí následně předvedli skvělou stíhací jízdu, kterou tři minuty před koncem završil vyrovnávací trefou Petr Nový. Hosté by před utkáním určitě bod z venku brali, ale vzhledem průběhu zápasu musejí hovořit spíše o ztrátě dvou bodů v boji o udržení.

14. kolo bylo zakončeno v neděli soubojem rezervních týmů Interobalu a Mělníka. Lépe si vedli domácí, kteří slavili vítězství 5:2. Na úvodní gól Štveráka ještě odpověděl na začátku druhé půle Veselý, ale další minuty patřily plzeňskému celku, který odskočil až na 5:1. Domácí si v závěru troufli i na hru bez gólmana, kterou potrestal alespoň korekcí stavu Šuba. Olympik tak zůstává s 9 body poslední, to Interobal poskočil už na šestou pozici.

Výsledky 14. kola 2. ligy-západ:

FK Kladno – Malibu Ml. Boleslav 5:4 (2:2)
Branky:
Branky: 16. Šnídl (Kaválek), 16. Jaráb (Kaválek), 22. Stejskal (Čurda), 32. Šnídl (Stejskal), 34. Šnídl (Čurda), 36. Jaráb (Stejskal) - 15. Lukáč, 20. Šimáček (10m), 21. Fidrich (Volf), 31. Fidrich (Sokolíček), 33. Boško (Fidrich)

Jerigo 1994 Plzeň – GMM Jablonec 4:3 (4:0)