2. liga–západ: Vedoucí duo nezaváhalo, Olympik B přehrál Hradiště a už není poslední

Rapid vs Kladno
V 15. kole 2. ligy-západ nezaváhaly oba nejlepší týmy soutěže, které si připsaly hladké výhry ve venkovních halách. Zatímco vedoucí Liberec byl proti předposledním Wizards jasným favoritem, tak v souboji Chomutova s druhým Kladnem se přeci jen čekal srdnatý odbor domácího Baníku. Pořadím na chvostu tabulky pohnula dosud poslední rezerva Mělníka, která doma přestřílela 13 zásahy Hradiště a v tabulce se posunula na desáté místo. Černý Petr zbyl na Wizardy a HERD klesl po debaklu na předposlední pozici.
Narůstající formu prokázal ústecký Rapid, který na domácí půdě přehrál mladoboleslavské Malibu vysoko 7:0. Domácí, které tradičně výborně dirigoval hrající kouč Martin Dlouhý, vedli po poločase 3:0 a nohu z plynu nesundali ani po přestávce, kdy navýšili skóre na 5:0. Malibu se za tohoto stavu ještě pokusilo o power-play, ovšem ta nevedla ani k čestnému úspěchu a Ústečtí naopak ještě dvakrát trefili prázdnou branku soupeře. Růžovky tak v této sezóně nedaly Rapidu ani gól – první vzájemné utkání na jejich půdě totiž skončilo bezbrankovou remízou.

Utkání mezi Bocou Chotěboř a plzeňským Jerigem bylo naopak velmi vyrovnané, o čemž svědčí i konečná remíza 3:3. V prvním poločase šli do vedení domácí zásahem Prchala, ale Západočeši rychle srovnali zásluhou Bendla. Hned po změně stran pak strhl vedení na stranu Jeriga Šebek, ovšem domácí otočili stav brankami Novotného a veterána Petra Popelky. Alespoň bod pak hostům zařídil ve 33. minutě Jan Šebek. Stejný hráč byl ještě v poslední minutě po druhé žluté kartě vyloučen, přesilovku už ale Chotěboř nestačila využít. Jerigo je v aktuální tabulce až šesté, ale na třetí místo ztrácí jediný bod.

Pokračuje trápení Jablonce, který tentokrát na domácí půdě padl 1:5 s rezervou plzeňského Interobalu. Domácí přitom po prvním poločase vedli po zásahu Jana Řeháčka, zatímco hostující futsalisté v čele s ligovou posilou Tomášem Abrhamem se jen zastřelovali. Nejtěsnější skóre pak i přes šance na obou stranách platilo až do 33. minuty, kdy hosté právě Abrhamovým zásahem srovnali a rozjeli svůj velký závěrečný koncert, který dirigoval Václav Koc. Ten totiž během necelých tří minut stihl zaznamenat čistý hattrick, čímž soupeře definitivně srazil na kolena. Poslední gól zápasu pak přidal v závěrečné minutě Karel Rozboud.

Futsalisté Baníku Chomutov si až do soboty drželi v této sezóně domácí neporazitelnost, ale proti druhému Kladnu tvrdě narazili. Hosté totiž na severu Čech potvrdili svou skvělou formu a zvítězili vysoko 9:2. David Müller a Michal Jaráb se na jasném vítězství podíleli dokonce hattrickem. Kladenští tak jako jediný tým drží kontakt s vedoucím Libercem, na jehož půdě nastoupí už za dva týdny.

Přímý souboj o záchranu se odehrál v Mělníku, kde dosud poslední B-tým Olympiku přivítal desáté Hradiště. Hosté však dorazili k důležitému utkání v oslabené sestavě jen se šesti hráči do pole a nebylo tedy divu, že na naopak nabušený domácí tým nestačili. Mělnickým trochu zatrnulo asi jen ve 27. minutě, kdy nejlepší hráč HERDU Jindřich Eisenreich snížil dvěma slepenými zásahy na 6:4, ale další gól pak hosté vstřelili až za stavu 10:4. Na konečném výsledku 13:6 se podílel Jiří Vokoun hned pěti brankami, na straně Hradiště stojí za zmínku výkon už zmíněného Eisenreicha, který se podílel hned na pěti gólech svého týmu – 4+1.

Poslední zápas kola se odehrál v pražské sportovní hale Jedenáctka. V souboji předposledních Wizards s vedoucím Libercem se naplnily papírové předpoklady, když Pražané rozjetému soupeři nedali ani jeden gól a prohráli 0:6. Zlej se(n) si tak připsal už osmou výhru v řadě, podruhé za sebou navíc udržel čisté konto a kromě Kladna už všechny ostatní soupeře v tabulce setřásl. Skvělý zápas odehrál Aleš Benek, který se zapsal mezi střelce hned čtyřikrát.