Cacau skončí u repre Kazachstánu i v Kairatu!

Cacau Kairat
Ve víru dění evropského šampionátu následující informace trochu zapadá, ale svou důležitostí se výsledkům na palubovce téměř vyrovná. Prakticky celá je obsažena v titulku tohoto článku. Věhlasný trenér Cacau po evropském šampionátu končí na lavičce reprezentace Kazachstánu a po skončení sezóny také ve stejné roli v Kairatu Almaty!
Kazachstán úspěšně proplouvá aktuálním evropským šampionátem a v pondělí se po výhře nad Srbskem probojoval do semifinále. A právě po skončení postupového utkání byla na tiskové konferenci oznámena informace, uvedená v úvodu. Veleúspěšný trenér v Kazachstánu končí!

Popularitu Cacau (vlastním jménem Ricardo Camara Sobral) v ČR jsme připomínali nedávno. Faktem je, že na sklonku kariéry oblékal dres ERA-PACKu Chrudim, kde načal i svou trenérskou dráhu. Od sezóny 2013/2014 se přesunul do Kairatu Almaty, se kterým v letech 2013 a 2015 vyhrál UEFA Futsal cup.

Po posbírání zkušeností v roli asistenta u českého národního týmu přebral kazašskou reprezentaci, kterou dovedl k bronzu na ME 2016 a v tomtéž roce i k účasti ve čtvrtfinále MS. Aktuálním evropský šampionát nelze z kazašského pohledu ještě bilancovat, neboť tým Cacaua je stále ve hře.

Trenérova budoucnost? Zatím o ní není nic známo, každopádně Cacau bez práce dlouho nezůstane a nabídky na kvalitní angažmá bude moci přehazovat lopatou… Každopádně uvedená informace nejednoho futsalového příznivce zaskočila.