Něco o semifinálových kapitánských páskách…

Holý Kovács
Máte dobrý postřeh? Všímáte si detailů? Pak jste možná zaregistrovali jednu zajímavost, která se váže k semifinálovým bojům. Kapitáni dvou ze čtyř semifinalistů navlékali stejnou kapitánskou pásku, která nesla logo jednoho exdivizního klubu!
Mohli bychom rozvinout téma, že dokonce tři ze čtyř semifinalistů vyváděli do boje kapitáni, které lze označit za „Plzeňáky“ - Lukáš Rešetár (ERA-PACK), Michal Holý (Interobal) a Michal Kovács (Gardenline). Ale budeme se věnovat jinému tématu.

Už v prvním semifinále zaujal tahoun Gardenline Litoměřice Michal Kovács kapitánskou páskou, která zřetelně nesla barvy a logo klubu FK Lochotín. Jde o kvalitní západočeský klub, který jste možná před několika lety zaregistrovali ve futsalové divizi C. Páska "neligového klubu" byla v play-off kuriozitou, byla zmiňovaná i v komentáři v TV přenosu.

Překvapením ale bylo, že se stejnou páskou vedl do druhého semifinále proti Spartě také kapitán plzeňského Interobalu Michal Holý! To už na náhodu nevypadalo. A také to náhoda nebyla. „Jsem v týmu zástupcem kapitána Kuby Mižára a když se zranil, byla mi jeho páska moc velká,“ pobavilo téma českého reprezentanta. „No a kluci z Lochotína si zrovna nechali dělat pásky se svým logem, tak říkali, že mi ji rádi poskytnou,“ vysvětloval.

„Dostali jsme pásky jako dárek, tak jsme dodrželi slovo a nastupujeme v nich,“ doplňuje Michal Kovács, který si pásku odvezl na sever Čech. „Nastupujeme za Lochotín občas na letních turnajích, jsme kamarádi.“

Michal Holý vidí ještě jedno plus, které sebou využití „lochotínské“ pásky nese. „Kluky těší, když vidí svoje barvy v ligové play-off. A my máme alespoň zase o nějaké fanoušky navíc,“ zdůrazňuje před středeční třetí semifinálovou bitvou Interobalu proti pražské Spartě…