Mistrem Ruska Jugorsk, v Itálii se rozhodne dnes

Jugorsk
Evropské soutěže pokračují a postupně poznáváme jména mistrů i v zemích, kde se ještě v minulých dnech bojovalo. O víkendu se uzavřely soutěže v Chorvatsku, Srbsku a Rusku, v pondělí se rozhodne v Itálii.
V Rusku potřeboval Jugorsk k zisku titulu čtyři finálová utkání proti Novosibisku, aby v sérii hrané na tři vítězná utkání uspěl. Raduje se zejména trenér Kaká, který se před odchodem z klubu rozloučil ziskem titulu. Před několik týdny totiž vešlo ve známost, že v létě Jugorsk opustí a usedne na lavičku Kairatu Almaty.

Jméno nového mistra Srbska nikoho nepřekvapí, stal se jím znovu Ekonomac Kragujevac, který ve finále zdolal celek KMF Nova Pazova a připsal si jubilejní desátý domácí titul. Jedním z aktivně slavících je i Dmitro Sorokin, který dokonal letošní rodinný triumf - jeho bratr Olexandr vyhrál v dresu Chrudimi českou ligu.

Novo Vrijeme Makarska slaví svůj první titul v chorvatské lize. Ve finálové sérii zůstal pokořeným MKF Split, favorit série, který měl na první pohled silnější kádr. Jenže na palubovce bylo vše jinak. Split sice vysoko vyhrál první zápas na domácí palubovce, jenže Novo Vrijeme vyhrálo tři následující utkání a tak v neděli mohlo slavit v domácím prostředí.

O italské finálové sérii jsme vám již psali. Ta vyvrcholí v pondělí večer pátým soubojem, který již musí rozhodnout o novém mistrovi. Luparense a Acqua&Sapone proti sobě nastoupí ve 20:45 hod. a kvalitní internetový přenos nabízí Laola1.tv (stream utkání zde).