Také Michal Kovács se vrací do Plzně!

Kovács-futsal-reprezentace
Po přestupu Lukáš Rešetára se také Michal Kovács vrací do města, ve kterém svou sportovní kariéru začínal. Futsalový reprezentant po sedmi letech znovu oblékne plzeňský dres!
Michal Kovács (27 let) začal s futsalem v Indossu Plzeň, tehdy ve druhé nejvyšší soutěži, a setrval v něm až do léta 2011. To už byli západočeši v 1. lize a s plzeňským dresem se Kovács rozloučil remízou proti Jistebníku 4:4, v utkání, kdy proti němu stál pozdější spoluhráč z repre Michal Seidler.

Za sedm let vystřídal "Kovy" šest ligových klubů, získal titul s Chrudimí a zahrál si také UEFA Futsal cup. Řadu úspěchů sklidil i na mezinárodní scéně, například před rokem byl vyhlášen nejlepším hráčem mezinárodního turnaje v čínském Changsha.

"K návratu mě přiměla rodina, v dubnu se mi narodila dcera, a taky práce," řekl Michal Kovács na klubovém webu. "S dojížděním do Litoměřic by se to vše kombinovalo těžko. Měl jsem schůzku s vedením Plzně a domluvili jsme se. Chtěl bych poděkovat i Miloši Náprstkovi z Litoměřic za vstřícné jednání a za chování za celý minuly rok."

Pokud jste v minulých letech slýchávali, že odchovanci futsalové Plzně jsou roztroušeni po celé republice v různých klubech, to je teď minulostí. Rešetár, Kovács, Vnuk, Holý a Štverák se sejdou v jednom dresu. "Tým je silný, což se ukázalo minulý rok. Teď má další nové hráče a cíle budou zase vyšší. Musíme kvalitně potrénovat a uvidíme v sezóně," řekl k ambicím Interobalu v další sezóně.


Futsalová kariéra Michala Kovácse:
2007-2011 Indoss Plzeň
2011-2014 Tango Brno
2014-2015 Balticflora Teplice
2015-2016 ERA-PACK Chrudim
2016-2017 Benago Zruč n/S.
2017 Sparta Praha
2017-2018 Gardenline Litoměřice
2018 Interobal Plzeň