Ženská repre se vydá na kvalifikaci do Portugalska

los zeny
Poprvé v historii se v roce 2019 odehraje ženské futsalové EURO. Hrát se bude od 14. do 17. února a bude pouze čtyřčlenné, což znamená, že z kvalifikačních skupin postupují přímo jen vítězové.
České hráčky byly při losu nasazené. V hlavní fázi kvalifikace poletí do Portugalska, kde se ještě utkají s Portugalskem a vítězem skupiny B z předkola. Tam hrají Slovensky, Finky a Litevky. Hlavní skupina se musí odehrát v termínu od 11. do 16. září 2018.

"Ve středu večer jsme tipovali a celkem často padalo Portugalsko. Chtěli jsme tam letět a jsme rádi, jak los dopadl. Hlavně jsme si nepřáli Španělsko nebo Rusko, což jsou vyspělé futsalové země i mezi ženami," upozornil trenér české reprezentace Karel Krakovčík.

Portugalsko je podle něj schůdné. "Se Španělkami portugalské holky také prohrály vyšším rozdílem. Srbky neznáme a jsem zvědavý, koho dostaneme z předkola. Některé týmy jsou zcela nové, proto favorizuji Slovenky," dodal Krakovčík ke skupině B z předkola a dodal: "Máme nyní dva měsíce na to, abychom si soupeřky nastudovali. Věřím, že holky připravíme tak, že kvalifikaci zvládnou."

Los předkola (21. – 26. srpen 2018)
Skupina A: Nizozemsko, Belgie, Švédsko, Severní Irsko (host)
Skupina B: Slovensko, Finsko, Litva (host)
Skupina C: Bělorusko, Moldavsko (host), Arménie

Los hlavní kvalifikace
Skupina 1: Španělsko (host), Itálie, Rumunsko, Polsko
Skupina 2: Rusko, Slovinsko, Chorvatsko (host), vítěz předkola skupiny A
Skupina 3: Kazachstán, Ukrajina (host), Maďarsko, vítěz předkola skupiny C
Skupina 4: Portugalsko (host), Srbsko, Česká republika, vítěz předkola skupiny B