Začátek přípravy ligových týmů se blíží…

Kalendář
Letošní přestávka byla velmi dlouhá, ale schyluje se k jejímu konci. Za dva týdny touto dobou bude drtivá většina ligových klubů již polykat tréninkové dávky, začnou se vyjasňovat další přestupy a brzy dojde i na první přípravná utkání. Pojďme se podívat, co se u některých klubů zatím událo.
V mistrovském ERA-PACKu Chrudim sice odešel Rešetár, ale smlouvu prodloužila řada klíčových hráčů. Přesto nikdo není na pochybách, že na východě Čech se objeví plnohodnotná náhrada za dlouholetého kapitána. Kdo to ale bude, se zatím neví. Chrudim se letos nezúčastní turnaje v Polsku, kam ji jako loňského vítěze pořadatelé překvapivě nepozvali, přesto se tým u severních sousedů objeví. Čekají ho totiž dvě přípravná utkání s polským mistrem z Rekordu Bielsko-Biala.

Pražská Sparta už ohlásila „velké“ přestupy Seidlera a Drahovského, návrat Amraniho a zajímavý přesun exTepličáka Jeana Carlose. A také příchod gólmanské hvězdy Libora Gerčáka, což málokomu dává mysl ve chvíli, kdy Sparta disponuje skvělým Vahalou. Spartě naopak odchází Cupák, který do týmu naskočil ve velkém stylu. Zda Sparta přivede i někoho dalšího, to se uvidí.

Aktivita Interobalu se zaměřila především na „shromáždění“ všech Plzeňáků pod jednu střechu. Jde o zajímavý počin a příchod Rešetára s Kovácsem ještě zvedne kvalitu týmu. O totéž se pokusí i Václav Sklenář, bývalý reprezentant do 21 let, který patřil v Nejzbachu k tomu nejzajímavějšímu zboží.

O dva hráče Nejzbachu (podle neoficiálních informací) usiluje i Gardenline a nad složením týmu visí pro neznalé trochu otazník. Na sociálních sítích potvrdil pokračování v klubu Rodrigo Taverna, kteří další Brazilci se v týmu objeví, se teprve uvidí. Určitě ne všichni; na nepodložený „hanopis“ některých hráčů po skončení sezóny směrem k vedení klubu na facebooku si možná vzpomenete. A Radim Záruba? Má v Gardenline smlouvu, to je asi vše, co se k tomu dá napsat.

A další týmy? Některé dílčí změny ve Slavii, Svarogu a Liberci jsme již komentovali, u dalších klubů si budeme muset počkat, až začnou s přípravou. Několikrát jsme zmínili v textu Nejzbach Vysoké Mýto, tak pár slov k němu. Východočeši se sice vzdali účasti v 1. lize a někteří hráči si rychle hledají angažmá jinde. Ale klub projevuje vůli pokračovat a je reálná možnost, že se Nejzbach od podzimu objeví ve 2. lize-východ. Zda se tak stane, záleží do značné míry na klubu a jeho hráčích. Ale bylo by to fajn…

A příště si povíme něco o přípravných turnajích a zápasech.