2. liga-západ: Rapid si na úvod zastřílel, v souboji nováčků uspěl liberecký Pampuch

Malibu
O víkendu bylo pěti zápasy dohráno úvodní kolo 2. ligy-západ. Nejvíce gólů padlo v Ústí, kde Rapid pokořil příbramského nováčka hned osmnácti zásahy.
Příbramská Legie přijela do ústecké haly Sluneta přímo z velkého fotbalu a to se, spolu s respektem k soupeři, na výkonu týmu projevilo. Rapid se navíc uklidnil po rychlém gólu Tichého a v poločase vedl už 8:1. Po přestávce se již hrál bezstarostný futsal bohatý na góly. Do střelecké listiny se dokonce zapsal i patnáctiletý ústecký gólman Martin Džudža, jenž nastoupil za rozhodnutého stavu do druhé půle. Poté, co chytil po střele hostů míč, si všiml vyběhnutého kolegy a přes celé hřiště trefil prázdnou bránu soupeře. Rapid nakonec zvítězil 18:5.

Boca Chotěboř přivítala rezervu Mělníka, která se loni zachraňovala na poslední chvíli. Z Havlíčkova brodu si však hosté odvezli cenný bod za remízu 3:3. Boca v závěru nevyužila velkou šanci zápas rozhodnout, když po vyloučení Nečase dohrávala zápas v početní výhodě, ovšem skórovat už nestačila. V utkání viděli červenou kartu dokonce dva futsalisté Olympiku, již v první půli ji spatřil Němec.

Velmi dobře vstoupili do sezóny futsalisté mladoboleslavského Malibu. Růžovky doma přehrály 3:1 nekompletní Chomutov, který dorazil jen se šesti hráči do pole. Jednoduché to ale domácí neměli. Skóre zápasu otevřel až ve 30. minutě Jiří Volf a tři minuty před koncem ještě domácím zatrnulo poté, co Václav Šlégr snižoval na rozdíl jediného zásahu. Hned poté ale přeci jen definitivně rozhodl Dominik Machů.

Cenné vítězství si na úvod sezóny připsali hráči plzeňského Jeriga. Ti totiž na půdě pražských Wizards v poločase prohrávali 0:2, ale i díky hattricku Petra Bendla skóre otočili na konečných 5:2. Zajímavostí je, že v utkání obdržel žlutou kartu hostující kapitán Ondřej Lenk, pro něhož to byl vůbec první karetní trest za tři sezóny ve 2. lize.

Úvodní kolo uzavřel nedělní souboj nováčků mezi libereckým Pampuchem a českobudějovickým Dynamem. Hosté na sever Čech přijeli i s bývalými prvoligovými fotbalisty Petrem Benátem , Romanem Lengyelem a Lubošem Peckou. Jihočechům vyšel začátek zápasu výborně. V 7. minutě vedli 3:0, v poločase pak 4:2. Po změně stran se už však trefovali jen hráči Pampuchu, kteří dokonali obrat půl minuty před koncem, kdy nařízenou penaltu proměnil Lukáš Čeřovský. Pampuch tak zvítězil 5:4.

Rapid Ústí n/L - Legie Příbram 18:5 (8:1)
Branky:
1. Tichý (Hrdý), 3. Gajdoš, 7. Hrdý (Tichý), 9. Dlouhý (Hrdý), 11. Sloup, 12. Tichý (Klier), 12. Dlouhý (Klier), 15. Gajdoš (Chmelan), 23. Dvořák (Dlouhý), 24. Tichý (Klier), 25. Džudža, 25. Hrdý, 29. Tichý (Hrdý), 32. Hrdý (Tichý), 36. Hrdý (Džudža), 37. Dlouhý (Klier), 38. Tichý (Sloup), 40. Hrdý (Klier) – 20. M. Zákoucký (Šperer), 29. Venta (Šperer), 33. V. Zákoucký (Venta), 34. M. Zákoucký (V. Zákoucký), 38. Tošovský

Boca Chotěboř - Olympik Mělník B 3:3 (2:1)
Branky: 17. Novotný J., 18. Bělovský (Klimeš), 23. Vlastní (vla.) – 11. Zdržálek (Kučervin), 21. Prejsa, 22. Kučervin

Wizards Praha - Jerigo Plzeň 2:5 (2:0)