Chrudim úspěšně vstoupila do letošní Ligy mistrů!

Everton Chrudim
Lepší vstup do Ligy mistrů si futsalisté chrudimského ERA-PACKu představovat nemohli! Proti domácímu Kragujevaci si vychutnali vítězství 6:3 a do tabulky si připsali nesmírně důležité tři body.
Chrudimští futsalisté vstoupili do utkání proti Kragujevaci s jasnou taktikou – soustředit se na hru v obraně a spoléhat na nabídnuté protiútoky. A přesně tak první poločas vypadal! Kragujevac byl častěji u míče, snažil se kombinovat, ale obrannou formaci Chrudimi nerozbil. Naopak na druhé straně se českému mistrovi zadařilo velmi rychle. Po kvalitním obranném zákroku rozjel Martin Doša útočnou akci, po které připravil ideální pozici pro Felipeho, jenž se před brankářem Momčilovičem nemýlil. Kragujevac se do šancí příliš nedostával a nic se nezměnilo ani poté, co v první půli zvolil hru bez gólmana.

Na včasnou power-play také doplatil. Jejich rozehrávku totiž dokázal zachytit Felipe, který z vlastní půlky zamířil do černého i podruhé. Z chrudimského pohledu veselý první poločas zakončil srbský gólman Momčilovič, který v posledních vteřinách fauloval Koudelku mimo pokutové území a okamžitě obdržel od rozhodčího červenou kartu. Nabídnutou příležitost zkraje druhého poločasu sice Chrudimští nevyužili, velmi brzy ale náskok navýšil Éverton.

Tím však odstartoval velkou gólovou přestřelku. Ekonomac hrál většinu druhého poločasu bez brankáře a dokázal z utkání udělat ještě drama. Na snížení Matijeviče velmi rychle odpověděl David Drozd, na další povedené zakončení Thalese a Igora dokázal za stavu 3:4 reagovat Max. Chrudimští již dobře rozehrané utkání dotáhli do vítězného konce, poslední pečeť zasadil gólem přes celé hřiště Felipe, pro něhož to byla třetí trefa v utkání.

Ekonomac Kragujevac - ERA-PACK Chrudim 3:6 (0:2)
Branky: 26. Matijevič (Rajčevič), 31. Thalés, 37. Igor (Thales) – 3. Felipe (Doša), 19. Felipe, 24. Éverton, 29. D. Drozd, 38. Max, 39. Felipe
Kragujevac: Momčilovič (20. Antonić) – Igor, Divanei, D. Sorokin, Thales – Perić, Matijević, Rnić (C), Stojcevski, Milosavljevic, Da Silva, Vasi, Rajčević
Chrudim: Litviněnko – Koudelka, D. Drozd, Bagatini, Slováček – Éverton, M. Mareš, Max (C), P. Drozd, Doša, Felipe