2. liga - východ: Stoprocentní Vlci a Třinec, první prohra Jeseníku

Vyskov divaci
Ve druhém kole 2. ligy - východ dokázal poprvé vyhrát nováček Dolní Loučky. Dohromady 16 branek viděli diváci v Jakubčovicích a poprvé padl exligový Jeseník.
Baracuda Jakubčovice - FERRAM Opava 8:8 (2:4)
Ke svému premiérovému utkání ve druhé lize nastoupil tým z Opavy, který se objevil na půdě Jakubčovic. FERRAM v prvním kole nehrál z důvodu odhlášení Havlíčkova Brodu ze soutěže.
Jakubčovice nevěděli, co od neznámého soupeře čekat a ten se díky tomu dokázal dostat do poločasového vedení 4:2. Ve druhé půli sice domácí rychle vyrovnali, ale hosté opět zabrali a rázem měli odskok tří branek. Vedení 8:5 ale Opava trestuhodně zahodila. Ještě 45 vteřin před koncem tento stav trval, avšak Jakubčovice strhujícím závěrem dokázaly nasázet soupeři během poslední třičtvrtě minuty 3 branky!

SKP Ocel Třinec - USK Ostrava 4:2 (1:0)
USK Ostrava po vydařeném vstupu do druhé ligy cestovala na půdu exligového Třince. Domácí byli v jasné roli favorita, ale v zápase se až nečekaně nadřeli. Skóre otevřel ve 13. minutě zkušený Baron, jenž přízemní střelou ze strany prostřelil brankáře. To bylo, co se týče gólů, v prvním poločase vše. Uklidnění do řad domácích mohl dát Przyczko, jenž zvýšil na 2:0. Klid však nepřišel. Po pár vteřinách snížil hostující Klejnot.
Třinec to ovšem nerozhodilo a o minutu později vrátil dvoubrankové vedení veterán Josef Cieslar. Divokou dvouminutovku ukončil Marcin Žyla, jenž si s lehkostí poradil s obranou i brankářem a opět snížil. Stav byl tedy 3:2.
Hosté se snažili o vyrovnání, ale marně. Dvacet vteřin před koncem pečetil výhru Třince svým druhým gólem Lukáš Baron.

Baník Ostrava - Žabinští Vlci Brno 5:7 (3:5)
Baník minulý týden prohrál na půdě Jeseníku a v domácím prostředí potřeboval naplno bodovat. Vlci byli v dobrém rozpoložení po hladké výhře doma nad nováčkem Dolní Loučky.
Utkání nabídlo divákům velký počet branek. Jen v prvním poločase jich padlo osm. Hosté vedli jednu chvíli už o tři branky, ale ke konci poločasu dokázal ještě snížit domácí Blahuta a dal tak Baníku šanci porvat se o body i ve druhém dějství.
Stejný hráč osvědčil své gólové schopnosti hned na začátku druhé půle a snížil na 4:5. Touto brankou také zkompletoval hattrick. Modro - bílí chtěli ve svém stánku vyrovnat a to se jim podařilo v 37. minutě. Vyrovnaný stav ale nevydržel příliš dlouho. Nejprve domácí nedokázali uhlídat roh soupeře a o chvíli později ze svého špatně zahraného rohového kopu inkasovali posedmé. Vlci tak díky skvělému závěru porazili Baník 7:5.

ASM Dolní Loučky - VŠSK Zlín 8:3 (2:1)
Dolní Loučky se představili poprvé v domácím prostředí v Tišnově. Do vedení se sice dostal zkušenější celek ze Zlína, ale neudržel ho ani do konce poločasu. Loučky díky dvěma brankám stav otočili na 2:1.
Utkání se zlomilo v prvních osmi minutách druhého poločasu, kdy nováček soutěže rozvlnil síť vysokoškoláků pěti brankami. Posledních dvanáct minut tak bylo spíše dohrávání zápasu. Na začátku poslední desetiminutovky se sice hostům podařilo snížit dvěma zásahy na rozdíl čtyř branek, ale to bylo z jejich strany vše. V závěru pečetil první výhru domácích Zdražil gólem do prázdné svatyně.

Tango Hodonín - Gamaspol Jeseník 6:2 (3:1)
Šlágr kola obstaral zápas mezi Hodonínem a Jeseníkem. Video i s komentáři najdete v článku zde.