2. liga-západ: Mělník rekordně naděloval, Dynamo připravilo Rapidu první porážku

Dynamo
V 5. kole 2. ligy-západ přišly o dosavadní neporazitelnost týmy Rapidu a Jablonce. Vedoucí Rapid padl v hale českobudějovického Dynama a připsal si vůbec první bodovou ztrátu v sezóně. Jablonec zase nestačil na domácí Chotěboř. Do čela tak poskočilo Plzeňské Jerigo, bez porážky zůstávají také kladenští futsalisté.
Futsalisté Jeriga zvítězili 5:3 na hřišti libereckého Pampuchu. Nováček soutěže měl přitom zápas dobře rozehraný. V průběhu druhého poločasu domácí otočili skóre z 1:2 na 3:2 a vypadalo to, že by nějaký bod mohli získat. Jerigo ovšem v závěrečné pětiminutovce vsadilo na power-play a v posledních třech minutách potopilo liberecké naděje třemi zásahy.

Druhý páteční zápas se změnil v jednoznačnou partii. Nováček z Příbrami neměl proti Kladnu žádnou šanci a nadále tak čeká na první body. Hosté vedli už po první půli 6:0, když první tři góly vstřelil během úvodních osmi minut Marek Vašák. Po změně stran se už spíše jen dohrávalo a Legie dokázala alespoň třemi trefami zmírnit skóre.

Boca Chotěboř je prvním týmem, který si v této sezóně připsal skalp jabloneckého GMM. Domácí totiž dokázali zvítězit 6:4. Hráči Boky přitom museli obracet skóre, ve 23. minutě totiž prohrávali 2:4. Zvrat načal kontaktním zásahem Martin Koutný a závěrečným gólem utkání ho v poslední minutě završil legendární Petr Popelka. Hrdinou byl ale ještě někdo jiný. Ondřej Berky se totiž pod výhru Chotěboře podepsal dokonce hattrickem.

Pouze tři góly byly k vidění v souboji mezi Malibu a Wizards. Všechny navíc padly až ve druhém poločase. Spokojenější mohli být domácí, kteří zvítězili 2:1. Růžovkám zajistily dvoubrankový náskok Stanislav Pytloun a Matěj Vaněk. Hosté necelé tři minuty před koncem korigovali Petrem Pohorským, ale vyrovnat už nestačili.

Debakl kola se zrodil na Mělníku, kde rezerva místního Olympiku znemožnila Chomutov rekordním přídělem 29:2. Už v poločase vedli domácí 12:1 a po změně stran nasypali odevzdanému soupeři dalších sedmnáct branek. Po šesti gólech nastříleli Prejza s Hochmanem. Baník tak zůstává v tabulce s dvěma body předposlední a vypadá to, že letos bude mít velké problémy.

5. kolo symbolicky uzavřel jeho šlágr. Ambiciózní českobudějovický nováček si v něm vyšlápl na dosud stoprocentní Rapid. Dynamo slavilo v pohledném zápase výhru 5:3 a navíc zaslouženou. Hosté, kteří se museli obejít bez juniorského reprezentanta Slepčíka, ještě stačili ve 12. minutě odpovědět na vedoucí gól Peterka, ovšem Jihočeši poté navýšili skóre až na 5:1. Ústečtí už v posledních dvou minutách jen korigovali výsledek do přijatelnější podoby.