2. liga-západ: Dynamo opět sesazovalo z čela tabulky, lídrem je tak znovu Rapid!

Dynamo
Futsalisté českobudějovického Dynama si po týdnu opět připsali skalp lídra tabulky. Tentokrát ukončili neporazitelnost plzeňskému Jerigu a na první místo se tak vrátil ústecký Rapid. Bez porážky už zůstává pouze Kladno, které je v tabulce druhé.
Ve velké trápení se zatím tato sezóna proměňuje v podání Baníku Chomutov. Ještě loni ambiciózní celek se sice oproti poslednímu zápasu v Mělníku polepšil o 16 inkasovaných gólů, přesto na Kladně prohrál vysoko 1:13. Kladenští měli duel od začátku jednoznačně pod kontrolou, už po poločase vedli 8:0 a právě za tohoto stavu nechali krátce po přestávce soupeře vstřelit alespoň čestný zásah. Hattrickem se v utkání blýskli Michal Jaráb a Martin Káválek. Kladno se posunulo v tabulce soutěže na druhé místo.

Dvojciferný výsledek se urodil i v Ústí nad Labem. Rapid sice musel k domácímu zápasu netradičně nastoupit v hale v Krásném Březně, ale to jeho hráčům nezabránilo, aby rozstříleli 10:1 rezervu Mělníka. Svěřenci hrajícího kouče Martina Dlouhého dominovali od samého začátku a do šaten šli s vedením 6:0. Hosté se po změně stran trochu zlepšili, ale korigovat dokázali až v závěru. Bodově se dařilo Martinovi Macháčkovi, jenž skóroval třikrát a přidal dvě gólové nahrávky.

Remízou 6:6 skončilo Podještědské derby mezi Jabloncem a libereckým Pampuchem. První poločas se vydařil lépe hostujícímu nováčkovi, který vedl v 10. minutě už 2:0. Domácí poté srovnali, ale do šaten se odcházelo za stavu 2:4 z jejich pohledu. Po změně stran se ovšem hrálo zase především jablonecké režii. Hned v úvodní minutě druhé půle srovnal dvěma slepenými zásahy Ondřej Holický a Petr Mečíř pak dokonce strhl vedení na stranu GMM. Hosté srovnali Janem Hybnerem, ovšem když se ve 39. minutě s trochou štěstí prosadil Tomáš Beníšek, zdálo se, že body zůstanou v Jablonci. Krátce na to ovšem přišel šestý domácí faul a nařízenou desítku Lukáš Čeřovský proměnil. V závěru utkání byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen hostující Kejdana, to už však na dělbě bodů nic nezměnilo.

V 6. kole skončila neporazitelnost plzeňského Jeriga. To doma padlo 4:7 s českobudějovickým Dynamem. Jihočeši tak po týdnu opět sesazovali lídra tabulky. Domácí sice v úvodu dvakrát poslal do vedení Jan Pekník, ovšem v poločase vedli Jihočeši 4:2, a když ve 35. minutě trefil již počtvrté v utkání bývalý prvoligový fotbalista Petr Benát, bylo to už 6:2. Když pak na snížení Jeriga zareagoval střelou přes celé hřiště do prázdné brány brankář Erik Jasenský, bylo o vítězi rozhodnuto.

Smírně se v sobotu večer rozešli pražští Wizards a Boca Chotěboř. Na góly nepříliš bohaté utkání skončilo výsledkem 2:2. Domácí šli do vedení už ve 2. minutě zásluhou Petra Pohorského, ovšem za hosty srovnal ještě v prvním poločase Tomáš Novotný. Na další góly se pak čekalo až do závěrečné pětiminutovky duelu. Hosty přiblížil k vítězstvím tečí Novotného nástřelu velezkušený Petr Popelka, ale Wizardi se nevzdali a minutu a půl před koncem jim při hře bez brankáře zajistil alespoň bod Dominik Nedvěd.

Ani na šestý pokus nedokázala zabodovat příbramská Legie. Vojtěch Zákoucký přitom proti mladoboleslavskému Malibu dělal, co mohl a ve 24. minutě zvyšoval svým čtvrtým gólem v utkání už na 5:2. Hned o minutu později však odstartoval Jakub Maryška velký obrat, který zakončili ve 35. minutě svými trefami Dominik Machů a David Ploc. Posledně jmenovaný dokonce završil hattrick. Legie tak ztratila nadějně rozehraný zápas a podlehla Růžovkám 5:7.