2. liga-západ: Dynamo i Jablonec nadělovali, bitvu o třetí místo vyhrál Rapid

Dynamo
Pořádné debakly schytaly dva nejhorší týmy soutěže. Předposlední Chomutov doma inkasoval dvanáct gólů od Jablonce a poslední Legie Příbram si odvezla z Českých Budějovic dokonce osmnáctibrankový příděl. Souboj o třetí místo lépe zvládl ústecký Rapid, vedení pak udrželo Kladno, které zvládlo venkovní zápas s Chotěboří.
Trápení chomutovského Baníku pokračuje. Předposlední tým tabulky doma podlehl jabloneckému GMM vysoko 0:12 a stále tak má na kont jen tři body za remízy. Hosty nasměroval za hladkou výhrou jejich kanonýr Petr Mečíř, který vstřelil všechny tři góly v prvním poločase. Po změně stran pak jablonečtí systematicky navyšovali své vedení. Mečíř už přenechal slávu i svým spoluhráčům a sám se zapsal do střelecké listiny již jen jednou. Se čtyřmi trefami duel zakončil i Tomáš Beníšek.

Vedoucí Kladno zvládlo velmi dobře zápas na půdě Chotěboře, kde zvítězilo 6:2. Hosté vykročili za třemi body už v prvním poločase, v němž hned čtyřikrát skórovali. Skóre otevřel hned v úvodní minutě Pavel Caizl, jenž poté dokázal zkompletovat i hattrick. Boca se po změně stran zlepšila, ale dokázala pouze korigovat na 1:4 a 2:5.

Přímý souboj o třetí místo svedl ústecký Rapid s Jerigem. Domácí si chtěli po remíze v Chomutově a porážce na Kladně spravit chuť, což se jim nakonec podařilo, když zvítězili 5:3. Samotné utkání postupně nabralo velký časový skluz. Domácí nejprve zapomněli na soupisku a krátce po zahájení hry si rozhodčí všimli, že v zápise o utkání schází hráč číslo 23 Radek Hrdý. Arbitři následně domácím umožnili zmíněného futsalistu dopsat. Poté došlo k ještě kurióznější situaci. Rozhodčí totiž pověřili v přerušené hře pořadatele úpravou hrací plochy, ovšem ti nemohli najít koště. To bylo nalezeno jedním ze sudích až po opětovném zahájení duelu… Samotný zápas byl herně poměrně vyrovnaný. Domácí sice dokázali skórovat třikrát v rozmezí čtyři minut, ovšem Jerigo v závěru poločasu snížilo na rozdíl jediné branky. Po změně stran Rapid opět odskočil, ale hosty vrátil ve 32. minutě do hry Tomáš Kristl. Domácí pak uklidnil až necelé tři minuty před koncem Martin Macháček, jenž skóroval při power-play soupeře. Utkání vyšlo výtečně Lukášovi Krokovi, hráč Rapidu ho zakončil s bilancí 2+2.

Podruhé v sezóně vyhráli pražští Wizards, kteří tak poodskočili od sestupového pásma. Celek z hlavního města dokázal zabodovat na půdě mělnické rezervy. Domácí posíleni o několik hráčů áčka přitom během první půle vedli už 4:1, ale ještě do přestávky svůj náskok ztratili a po změně stran už tahali za delší konec provazu Wizardi, kteří zvítězili 9:6. Hosté se přitom museli vyrovnat s absencí brankářů a mezi tyče musel hráč z pole Jakub Tichý, který nastoupil jako brankář naposledy při působení mužstva v Krajském přeboru.

Cennou výhru 6:3 si odvezli z Liberce futsalisté mladoboleslavského Malibu. Domácí sice skórovali jako první, ale pak už museli dotahovat. Po kontaktním zásahu Rumlera hosté šest minut před koncem odskočili na stav 2:5 z pohledu Pampuchu a to už bylo rozhodující.

Českobudějovické Dynamo bylo v souboji s příbramskou Legií, která stále nebodovala, obrovským favoritem a předpoklady bezezbytku potvrdilo. Vždyť soupeře deklasovalo 18:4. Příbramští sice již ve 2. minutě otevřeli skóre utkání, ale poté se už na ně valila pohroma za pohromou. Na domácí straně se nakonec alespoň jednou trefil každý hráč z pole. První dvě trefy v sezóně si tak připsal i někdejší stoper fotbalového Dynama Roman Lengyel.

Výsledky 9. kola:

Baník Chomutov – GMM Jablonec 0:12 (0:3)
Branky: 8. Mečíř P. (Mazánek), 10. Mečíř P., 20. Mečíř P. (Mazánek), 21. Haunold (Mečíř P.), 22. Beníšek, 25. Mazánek (Beníšek), 27. Holický (Beníšek), 28. Beníšek (Haunold), 29. Mečíř P. (Holický), 33. Gedeon (vla.), 37. Beníšek (Mazánek), 38. Beníšek (Haunold)

Boca Chotěboř – FK Kladno 2:6 (0:4)