Rozhodčí Kresta řídí utkání předkola KV ME U19

Kresta rozhodčí
Český rozhodčí Jan Kresta, který působí v domácích nejvyšších soutěžích od sezóny 2001/2002, je v těchto dnech v San Marinu, kde řídí utkání předkola kvalifikace o postup na ME 2019 v kategorii do 19 let.
Arbitr z Ústí nad Labem Jan Kresta má za sebou odřízené utkání domácího San Marina proti Kosovu, který vyhráli hosté vysoko 11:2. A další práce ho čeká ve středu. "Mám nominaci k řízení dnešního utkání Kosova proti Švédsku," prozradil nám z místa konání akce.

Po dnešním programu následuje den volna, skupina bude dohraná v pátek. Na rozhodčí zde dohlíží německý delegát Stephan Kammerer, který v minulosti v roli rozhodčího řídil i několik utkání české nejvyšší soutěže.

Předkolo kvalifikace probíhá ve dvou skupinách, ta druhá se hraje v Litvě. Z obou skupin postoupí do hlavní části kvalifikace jen jejich vítězové, české futsalisty zajímají především souboje v "litevské skupině", protože s jejím vítězem se naši hráči střetnou v kvalifikační skupině 6, hrané na sklonku března v Moskvě.

Premiérový evropský šampionát týmů U19 se bude konat letos v září, UEFA již před časem rozhodla, že pořadatelem finálového turnaje bude Lotyšsko.