Favorité 2. ligy – západ znovu neztratili, Wizardi rozprášili domácí Legii

Dynamo vs Kladno
15. kolo 2. ligy – západ nabídlo jen pět zápasů. Nezaváhali suveréni soutěže Dynamo a Kladno, kteří se tak zbytku pole ještě více vzdálili. Cennou výhru si připsala chotěbořská Boca, která doma přehrála Jerigo a v tabulce se k němu dotáhla na rozdíl dvou bodů. Důležité body si pak připsali pražští Wizardi, kteří nedali poslední Legii žádnou šanci a zase se přiblížili k záchraně.
Nejvyšší výhra kola se zrodila v pátek v Příbrami. Tam přijeli pražští Wizardi, kteří poslední celek tabulky vyprovodili z palubovky výsledkem 11:2. První poločas přitom nenasvědčoval žádné kanonádě. Hosté, vědomi si důležitosti utkání, začali nervózně, ovšem v závěru půle se přeci jen dvakrát prosadili. Po změně stran už Pražané dění na hrací ploše zcela ovládli a neustále navyšovali své vedení. Utkání vyšlo především Michalovi Černohorskému, který měl už ve 25. minutě na kontě hattrick a především zásluhou jeho zásahů tak bylo rozhodnuto. V závěru zápasu se pak třikrát trefil také jeho spoluhráč Vojtěch Jurásek.

Již poosmé v řadě prohrálo béčko mělnického Olympiku. Tentokrát si s hráči Mělníka pohrál i los. Před týdnem totiž hostili vedoucí Dynamo a tentokrát k nim přijelo jen o skóre druhé Kladno. Nutno říci, že domácí bojovali statečně a dlouho drželi naději na body. Na poločasovou přestávku se do šaten odcházelo za stavu 2:2, když Olympici dokázali dvakrát srovnat. Ve 25. minutě se však z přímého kopu trefil hostující Martin Kaválek a to už byl zásah vítězný. Definitivně pak domácí odpor zlomil až necelé tři minuty před koncem Pavel Caizl. Kladno tak pokračuje v nahánění vedoucích Budějovic, naopak Mělník má vážné záchranářské starosti.

Ani ve třetím zápase po vánoční přestávce neuspělo mladoboleslavské Malibu. Tentokrát doma podlehlo 2:4 Jablonci. Ten se díky tomu posunul v tabulce na třetí příčku. Domácí přitom duel nerozehráli vůbec špatně a v závěru první půle dokonce otevřeli jeho gólový účet. Po změně stran už však začaly úřadovat ofenzivní opory Severočechů. Nejprve se dvakrát trefil do černého Tomáš Beníšek, jenž otočil skóre na 2:1 pro Jablonec. Ve 32. minutě ještě vyrovnal Petr Šolc, ale zbytek utkání se změnil v souboj exekutorů desetimetrových kopů, v jejichž střelbě kraloval jablonecký kapitán Petr Mečíř. Po jeho první trefě kopali domácí hned tři desítky, ale Machů, Rudzan ani Vaněk neproměnili! To Mečíř se pak nemýlil ani napodruhé a čtyři minuty před koncem tak uzavřel skóre zajímavého duelu.

Boca Chotěboř si doma vyšlápla na oslabené Jerigo, za které musel nastoupit i kouč Pechr. Domácí tak měli duel jasně pod kontrolou. Po poločase vedli 3:0 a po změně stran skóre navýšili až na 5:0. Západočeši, kteří navíc přišli o za protesty vyloučeného Bendla, v závěrečných dvou minutách jen kosmeticky upravili výsledek na konečných 6:2. Chotěboř se tak v tabulce posunula na šesté místo a na páté Jerigo už jen dva body.

Gólově nejúrodnější zápas byl k vidění v Českých Budějovicích, které přivítaly celek ze druhé poloviny tabulky, tedy Chomutov. Baník však favorita hlavně v první půli pořádně potrápil a i díky dvěma trefám Petra Nového vedl už 3:1. Dynamo však dokázalo do přestávky vyrovnat a pak už na hřišti kralovalo. Hosté ještě dokázali dvěma slepenými trefami snížit na 6:8, ovšem v závěrečných čtyřech minutách se již trefovali jen hráči Budějovic, k čemuž jim pomohla i power play soupeře. Lídr tabulky tak nakonec zvítězil 12:6. Hattrickem k výhře Dynama přispěli Petr Benát a David Radouch.