Slavia obrala o body Chrudimi, týmy se dělily

Koudelka
Úterní večer přinesl zajímavý futsal v hale pražské Slavie, kde mistrovský ERA-PACK Chrudim s domácím týmem poprvé v sezóně ztratil.
Dohrávka v hlavním městě přinesla velmi zajímavou podívanou. I přesto, že slavistům chyběla řada opor, dokázali sešívání držet s chrudimským ERA-PACKem krok. Již ve druhé minutě se sice úřadující mistr dostal do vedení poté, co přesný pas Davida Drozda uklidil za záda slovenského gólmana Karpiaka Max, domácí entuziasmus tím však neutrpěl. Vzápětí musel Karpiak zlikvidovat stoprocentní příležitost Davida Drozda, následně se domácí radovali z vyrovnání. Daniel Klíma z přečíslení posunul míč na Marka Pršiče, který prostřelil přesouvajícího se Litviněnka.

Chrudimští byli v Edenu častěji u míče, přesto se jim ale nedařilo překonat kvalitně zformovanou obranu Slavie. A tak zahrálo roli štěstí. Maxe nejprve fantasticky vychytal domácí brankář, balon se ale smolně odrazil před Davida Drozda, který neměl před odkrytou klecí práci složitou. Ještě do přestávky dokázal nastřelit brankovou konstrukci Matěj Slováček, po pauze ho na opačné straně napodobil Radovanovič.

V průběhu druhého poločasu neproměnili kvalitní příležitosti ještě Pavel Drozd a Roman Mareš, na opačné straně navíc přišel šest minut před závěrečnou sirénou trest. Nástřel těsně za polovinou hřiště si do vlastní sítě smolně srazil Éverton, který tak rozhodl o tom, že se Chrudim rozešla s pražskou Slavií smírně 2:2 a v letošní sezoně tak ztratila své první body.


Felipe Conde (trenér Chrudimi): „Podle mého názoru jsme neodehráli dobrý zápas, čímž rozhodně nechci snižovat výkon soupeře, který předvedl skvělý výkon. Měli jsme problémy pochopit hru Slavie, což zapříčinilo nízkou produkci šancí, kterých jsme měli málo. Vítězství jsme si nezasloužili. Hra soupeře přes pivota nám dělala velké problémy, které jsme během utkání nedokázali vyřešit. Nemůžeme hledat žádné výmluvy. Nyní se musíme vrátit do tréninkového procesu a tvrdě pracovat, čekají nás další náročné zápasy, ve kterých chceme náš výkon posouvat kupředu. Gratuluji Slavii k výborně odehranému utkání.“

Jan Homola (kapitán Slavie): „Je to hezký výsledek s těžkým soupeřem, který jsme si poctivou prací zasloužili, dostali jsme navíc dva smolné góly, ale na druhou stranu nám přálo štěstí při vyrovnávací brance. Je to sice hezký výsledek, ale nic to nemění na tom, že se proti silným soupeřům máme letos co napravovat.“

Slavia Praha - ERA-PACK Chrudim 2:2 (1:2)
Branky: 9. Pršič (Klíma), 34. Everton (vla.) - 2. Max (D. Drozd), 16. D. Drozd (Max)
Slavia: Karpiak - Klíma, Krstevski, Trojan, Jošt, Sita, Pršič, Leovski, Dodo, Radovanovič, Krasnič, Homola (C), Hájek
Chrudim: Litviněnko - Everton, Mareš R., Mareš M., Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe.