2. liga – západ: Dynamo slaví, vyřešena je i sestupová hádanka

Dynamo_postup
Předposlední kolo 2. ligy – západ definitivně rozhodlo o všem podstatném. Jak jsme již informovali, prvenství si zajistilo českobudějovické Dynamo, které již nemůže být druhým Kladnem předstiženo. Přímý souboj o třetí místo pak na půdě ústeckého Rapid zvládl Jablonec, který má již také jistý bronz. Domácími výhrami si pak zajistily záchranu týmy Liberce a Chomutova. Ani vítězstvím 10:4 nad Příbramí si již nepomohla mělnická rezerva, kterou tedy čeká pád do divize.
Českobudějovické Dynamo si definitivně zajistilo právo na postup do nejvyšší soutěže výhrou 7:2 nad Malibu. Domácí přitom nastoupili oslabeni a k dispozici měli jen šest hráčů do pole a navíc rozhodně nenarazili na odevzdaného soupeře. Hostům sice o nic nešlo, ale hlavně v prvním poločase favorita docela proháněli. První trefu tak zaznamenal až v 16. minutě Radim Pouzar a na tu navíc rychle odpověděl vyrovnáním z desetimetrového kopu Dominik Machů. Půl minuty před přestávkou však vrátil Jihočechům vedení Dominik Hačka. V napětí pak hráči Dynama drželi diváky do 28. minuty, kdy z penalty potrestal faul na vlastní osobu Radim Pouzar a stejný hráč pak pro změnu z desítky zpečetil hattrick – 4:1. Růžovky se dočkaly ještě jednoho zásahu až za stavu 6:1. Po závěrečném hvizdu mohly propuknout českobudějovické oslavy. Dynamo jako nováček vyhrálo soutěž, zahraje si utkání vítězů 2. ligy a nyní nezbývá než čekat, zda vedení klubu akceptuje postup do Varta Futsal Ligy.

Druhému Kladnu už nebylo nic platné ani vítězství 8:4 na hřišti Jeriga. Hosté předčili Západočechy zejména v produktivitě a první poločas vyhráli 5:1. Po změně stran se Jerigo ještě snažilo s výsledkem něco udělat a rychle snížilo na 3:5. V tu chvíli to vypadalo, že by domácí mohli mít na zvrat, ale bohužel pro ně si srazil míč do vlastní sítě Pekník a bylo to zase o tři góly. Sedm minut před koncem Plzeňské ještě jednou k soupeři přiblížil Petr Bendl, ale to už bylo z domácí strany vše. V závěru naopak Kladno pečetilo skóre dalšími dvěma brankami. Utkání se vydařilo hostujícímu Pavlovi Caizlovi, který dva góly dal a na další dva nahrál. Dvakrát se trefil i Petr Šnídl.

O třetí místo si to na férovku rozdali ústecký Rapid a Jablonec. Zápas dopadl lépe pro hosty, kteří si domů odvezli výhru 5:3 i jistotu bronzových medailí. Domácí přitom dokázali ve druhém poločase otočit skóre z 1:2 na 3:2 a zdálo se, že by mohli před svými fanoušky kýžený výsledek uhrát. Ve 37. minutě však vyrovnal Pavel Kraus a domácí, vědomi si potřeby zvítězit, vsadili na power-play. Za tu je však Jablonečtí potrestali dalšími dvěma zásahy a po utkání mohli slavit.

Slavit se mohlo také v Liberci. Místní nováček soutěže totiž zvítězil 7:3 nad Chotěboří a zajistil si záchranu. Pampuch o své výhře v podstatě rozhodl už povedeným nástupem do utkání. V 8. minutě vedl 3:0, po poločase pak 4:1. Ve druhé půli si už Severočeši potřebný výsledek v klidu pohlídali.

Ve druhé nejvyšší soutěži uvidíme v příští sezóně i Chomutov. I ten zvládl domácí zápas, doma zdolal pražské Wizards 5:3 a už nemůže být předposledním Mělníkem předstižen. Domácí v zápase vedli, ale poté museli dotahovat, do šaten se totiž odcházelo za stavu 1:2 v jejich neprospěch. Otočit skóre se však Baníku povedlo hned na startu druhé půle, kdy se prosadili Jiří Novák a Jakub Süssmilch. Ten pak přidal i čtvrtý zásah svého týmu. Když se minutu po něm trefil i Marek Jelínek, bylo o osudu zápasu jasno. Wizards už v závěru jen snížili, na konečných 5:2 upravil Michal Blažek.

Výhra 10:4 nad poslední Příbramí už nebyla nic platná rezervě Olympiku. Mělnický celek i tak skončí předposlední a soutěž zřejmě opustí. Legie již tradičně držela se soupeřem poměrně dlouho krok, ve 25. minutě ještě snižoval Matěj Zákoucký na 3:4, ale poté už měli více sil domácí. Ti se tak rozloučili s jinak nepovedenou sezónou dvojcifernou výhrou. Tu režíroval pěti asistencemi Josef Gabčo.