Prohráli jsme zápas, ne celou sérii, ví chrudimský Doša

Doša Chrudim
Semifinálová série VARTA futsal ligy mezi Spartou a Chrudimí se přesouvá na východ Čech. ERA-PACK bude v domácím prostředí ve čtvrtek večer nutně potřebovat zvítězit, v případě opaku by se totiž Pražané dostali už do hodně lukrativního a pro mnohé i nečekaného vedení 2:0 v celé sérii. Chrudimský Martin Doša ovšem pevně věří, že jeho tým dokáže zcela napravit nepovedený výkon z hlavního města, a že se pro něho série před vlastními fanoušky začne už vyvíjet lépe!
Martine, v prvním utkání semifinálové série jste na Spartě nedokázali vstřelit branku, bez čeho se na úspěšný výsledek pomýšlet nedá. Proč tak ofenzivní tým Chrudimi tentokrát neskóroval?
Ano, určitě, když nedáte gól, tak jistě nemůžete pomýšlet na vítězství. Avšak my jsme si v tom zápase nevypracovali skoro žádnou šanci, takže nebylo ani skórovat z čeho... Hráli jsme špatně a výsledek mohli vidět všichni sami....

Před sérií bylo hodně řečeno o obraně Pražanů, která třeba tak úplně někdy správně nefungovala. Byly na ni teď v tom prvním zápase vidět takové změny? Sparta totiž avizovala, že na ni bude hodně pracovat.
Těžko se mi hodnotí obrana soupeře, když náš výkon tu defenzivu Sparty vůbec neprověřil. Nehráli jsme svoji hru a tím pádem jsme soupeři dovolili ukázat jeho ofenzivní sílu a stejně tak bezpečnou hru v obraně.

Překvapilo vás třeba i to, jak vás domácí, alespoň z pohledu diváka, skvěle pressovali a nenechávali vám ani trošku místa navíc?
Určitě nás to nepřekvapilo, protože máme za sebou hodně těžkých zápasů, kde nás soupeři třeba i podobným způsobem pressovali. Jak říkám, my jsme to Spartě bohužel velmi ulehčili... Dlouho jsme stáli s míčem na noze, nebyl tam potřebný pohyb a nepomáhali jsme si. To byla příčina, proč Sparta dobře bránila a také, jak říkáte, i dobře pressovala.

V sérii tedy prohráváte 0:1, každopádně tento rozdíl můžete smazat už ve čtvrtek na domácí půdě. Berete to prostě tak, že se ještě nic neděje a vůbec se na to, že ztrácíte, neupíráte?
My jsme si k tomu zápasu řekli už svoje. A hned jsme se začali připravovat na další utkání. Prohráli jsme jeden zápas, ne ale celou sérii! Takže jdeme dále s hlavami nahoře a pobijeme se o další vítězství a v prvním kroku nejprve o vyrovnání série.

Bude právě domácí bouřlivé prostředí na východě Čech to, co momentálně k případnému začátku zvratu série potřebujete nejvíce? Podpora diváků vás určitě vždycky musí pořádně nabudit!
Jsme rádi za naše fanoušky, kteří nás povzbuzují, ať v domácím prostředí, nebo na venkovních zápasech. Dokážou nás pořádně vyhecovat a jsme jim vděční. Ale nejvíce potřebujeme být připraveni v hlavách, být koncentrovaní a bojovat!

Čekáte, že budou všechny zbývající duely podobné tomu v Praze, tedy v tom smyslu, že to nebude nějaká přestřelka, ale zkrátka dejme tomu alespoň částečně otevřené zápasy až do závěrečné sirény?
Hodně lidí označilo tuhle sérii za předčasné finále. Dá se tedy očekávat, že všechny zbývající utkání série budou muset mít vysokou kvalitu a budou vyrovnané. Oba týmy se budou chtít pobít o výsledek do posledních vteřin. Rozhodovat tak budou stále maličkosti. Kdo bude více úspěšný a šťastnější, se uvidí až na konci série.