Ve 2. lize-východ Baník opět na vysokoškoláky nestačil

Třinec Vyškov
VIDEO | Co je největším překvapením úvodu východní skupiny 2. ligy? Pravděpodobně zatím nulový zisk Baníku Ostrava, který se měl pohybovat v horních patrech tabulky! Za překvapení lze brát i raketový start olomouckých vysokoškoláků, kteří zatím neztratili. Plný bodový zisk mají ale též vedoucí Jeseník a Vyškov.
Jeseník předvedl proti Jakubčovicím skvělý nástup a během 12 minut vedl 4:0! V dalším průběhu domácí trochu polevili, ale přesto hosté favorita o body neobrali, Gamaspol se radoval z vítězství 5:3.

Vítězně se prezentoval v domácím prostředí také Vyškov a jeho výhra je velmi cenná. Amor se totiž střetl s Třincem a šlo tedy o souboj dvou neporažených týmů. „Poprvé se nám v letošní sestavě stalo, že jsme se na utkání nesešli v takové sestavě, v jaké bychom na druhou ligu potřebovali. Do Vyškova jsme tak odcestovali pouze v šesti hráčích do pole,“ vysvětloval trable hostujícího týmu třinecký klubový web. Vyškovští vstoupili do zápasu razantně, rychle vedli 2:0 a i když hosté do poločasu snížili, Vyškov dotáhl utkání k výhře 5:2.

Olomouc hrála z první tří kol dvakrát venku a ani to ji nezastavilo a má v tabulce 9 bodů. Tentokrát se vysokoškoláci vyšlápli na své kolegy z ostravského VŠB a porazili ho 8:4, opět na venkovní palubovce. A i v dalším kole pojedou Hanáci „ven“, představí se v Třinci!

V úvodu jsme zmínili strastiplnou cestu Baníku letošní druholigovou soutěží. Ostravský celek má za sebou tři prohry, které spojuje zajímavá kombinace – ve všech případech Baník prohrál s vysokoškolskými celky! Na porážku 3:8 se Zlínem, který je čerstvým účastníkem semifinále poháru, si můžete podívat v sestřihu pod tímto článkem.

Druhá liga pokračuje během následujícího víkendu, kdy se hrají zápasy 4. kola.