Jak vlastně vypadá tabulka 2. ligy-východ?

Vyškov
VIDEO |Aktéři východní skupiny 2. ligy vědí, na co titulek naráží. Disciplinární komise Svazu futsalu totiž v minulých dnech kontumovala první čtyři utkání Gamaspolu Jeseník v této sezóně a protože je dosavadní lídr soutěže vyhrál, přišel o 12 bodů.
Jak byl Jeseník potrestán, se dozvíte přehledně v rozhodnutí Disciplinární komise (odkaz na rozhodnutí zde). Zkráceně: hráč Daniel Schneider nastoupil neoprávněně za Gamaspol v prvních čtyřech kolech soutěže a výsledek těchto utkání (proti Hodonínu B, Opavě, Jakubčovicím, Vyškovu) se mění na výhry soupeřů Jeseníku poměrem 5:0. Trest zastavení činnosti obdržel jak hráč, tak i několik funkcionářů klubu.

Ve stínu těchto rozhodnutí se hrálo 6. kolo soutěže a Jeseník se nenechal nastalou situací rozhodit a na vlastním hřišti vyprovodil Dolní Loučky výsledkem 7:0. Nebylo to ale nejvyšší vítězství kola. Třinec totiž 12:1 rozstřílel zlínské vysokoškoláky. „Zlín přijel jen s pěti hráči do pole a i přesto předvedl sympatický výkon,“ přibližuje zápas třinecký web. „Chtěli hrát futsal, tlačili se dopředu a měli v utkání a dost šancí na to, skórovat více než jednou.“ V domácím dresu se blýskl Opluštil, autor 4 gólů.

Hodně očekávaný byl duel Vyškova s Žabinskými Vlky skončil lépe pro hostující celek. „Podle mého jsme utkání absolutně nezvládli, především první poločas,“ hodnotil utkání trenér domácího Vyškova Ladislav Štrublík. „Byl to nás nejhorší výkon v průběhu 2. ligy. Působili jsme na hřišti jako žáčci a Vlci byli lepší. Až po přestávce se to zlepšilo, za stavu 1:4 jsme mohli snížit, ale přišla pátá branka a zápas se pak už jen dohrával.“

Poprvé v sezóně ztratil body nováček SKUP Olomouc, který remizoval v Hodoníně 6:6. „Byl to zajímavý zápas, hrálo se nahoru-dolů, to se divákům muselo líbit,“ svěřil se s pocity Michal Jakubíček, autor dvou gólů domácích. „Ani jeden z týmů se za svůj výkon nemusí stydět.“ Duel měl hodně divoký vývoj. Domácí vyhráli první poločas 5:2, ale po změně stran hosté za 9 minut otočili skóre! Naštěstí pro domácí Rehák vyrovnal a body se dělily.

Pozn. Aktuální tabulka na našem webu obsahuje již kontumovaná utkání Gamaspolu Jeseník podle rozhodnutí DK. Jeseník má však právo se proti rozhodnutí odvolat.