Repre se chystá na zápasy proti Nizozemcům

futsal-reprezentace Nizozemí
O kvalifikaci na MS, kterou pořádá domácí futsal na začátku února 2020 v Brně, se toho napsalo již hodně. Národní tým ale čeká do té doby ještě jedna akce, kterou lze označit za generálku před kvalifikačními boji. V prosinci se totiž na severu Moravy představí reprezentační tým Nizozemska, dříve velmi častý protivník našeho celku. Ten se na naše palubovky vrátí po více než 8 letech.
V prosinci 2011 se v Brně hrála první fáze kvalifikace o postup na MS 2012, které se konalo v Thajsku a naši hráči celou skupinu vyhráli, Nizozemsko porazili 5:1. To bylo poslední vystoupení Oranjes na našich palubovkách, aůe naše repre se od té doby se soupeřem utkala ještě třikrát. V Eindhovenu v roce 2013 v kvalifikaci o ME 2014 naši vyhráli znovu 5:1 a zatím poslední dvě utkání se odehrála v prosinci minulého roku, kdy naši v Sittardu vyhráli 5:4 a 2:1 (v utkání se trefil i brankář Vahala, video s gólem pod článkem).

Vypadá to, jako by tým v oranžových dresech byl pro český futsal snadným soustem. Ale není tomu tak a v minulosti to bylo jinak. Nizozemsko bylo v prvopočátcích českého futsalu naším častým protivníkem a výkonnostně nás převyšovalo. V roce 1989 dokonce hráli „Holanďané“ v domácím prostředí finále mistrovství světa. A Česká reprezentace tohoto soupeře porazila až v devátém vzájemném utkání, v roce 2000…

Zkraje prosince se tedy uskuteční na severu Moravy dvě utkání se zmíněným soupeřem. Napadla vás otázka, kdy naposledy v tomto regionu mužská reprezentace hrála své utkání? Podívali jsme se za vás, poslední utkání proběhlo v Ostravě před téměř 11 lety, v březnu 2009! Bylo to utkání památné, naše repre na „hokejové Sareze“ porazila Chorvaty 3:2 a odrazila se odtud k bronzovým medailím na ME 2010…

Futsalová repre odehraje zápasy proti Nizozemsku v pondělí 2. prosince v Ostravě (19:00, SH Sareza Ostrava) a v úterý 3. prosince v Karviné (18:30, házenkářská hala) a trenér českého výběru Tomáš Neumann zveřejnil nominaci na tuto akci. Pokud budete mít čas, přijďte se na zápasy podívat!


Nominace reprezentace na utkání proti Nizozemsku

Brankáři:
Michal Hůla (Svarog FC Teplice)
Ondřej Vahala (Sparta Praha)

Hráči:
David Černý (Svarog FC Teplice)
David Drozd (ERA-PACK Chrudim)
Pavel Drozd (ERA-PACK Chrudim)
Michal Holý (Interobal Plzeň)
Jan Janovský (Rekord Bielsko-Biela)
Tomáš Koudelka (ERA-PACK Chrudim)
Michal Kovács (Interobal Plzeň)
Matěj Slováček (ERA-PACK Chrudim)
Radim Záruba (Slavia Praha)
Michal Seidler (Sparta Praha)
Tomáš Vnuk (Interobal Plzeň)
Jiří Vokoun (Olympik Mělník)

Náhradníci:
David Cupák (Helas Brno)
Lukáš Křivánek (Sparta Praha)
Václav Kubíček (Helas Brno)
Jiří Baran (Svarog FC Teplice)
David Jošt (Slavia Praha)
Ondřej Havrda (Démoni Česká Lípa)
Jan Homola (Slavia Praha)